VLÁDA PODKOPÁVA ZÁUJMY SR

Roman Stopka, predseda PSN: Bezpečne sa náš občan bude môcť cítiť, keď nebudeme v zameriavači cudzích zbraní len preto, že na našom území sú rozmiestnené zbrane z inej cudziny. Dnes sa už vzdialenosti na bezpečnosť nepočítajú kilometrami, ale na minúty. Sú to minúty, ktoré ubehnú od štartu po dopad nosiča jadrovej zbrane.

Foto SITA/UV SR
Dátum 14.05.2022

Generálmajor v. v. Emil Vestenický v odbornom článku pre magazín Extra plus upozornil verejnosť, že rozhodnutím predstaviteľov štátu sme sa zbavili vlastných obranných prostriedkov a uviedli sa do závislosti od cudzích. Podľa generála Vestenického raketový systém PVO Patriot neprichádza brániť Slovensko, ale americké záujmy na našom území. Môžu sa teda občania Slovenska cítiť bezpečne?

Roman Stopka, predseda strany Práca slovenského národa, PSN

Na začiatku, len tak pre istotu pred klebetníkmi, musím poznamenať, nakoľko poznám generála tak viem, že nikdy neuvažuje tak plytko, aby bezpečnosť občana redukoval na nejaký druh zbrane a tobôž nie akéhosi Patriota. Preto budem túto otázku považovať za daň povedomiu našej spoločnosti, ktoré je ovplyvnené až hysterickou rusofóbiou, účelovo vyvolanou zištnými záujmami dnešného politického vedenia USA, za ktorým sa skrýva surová propagandistická mašinéria. Tá za sebou vlečie aj celé vedenie EÚ a ďalšie ekonomicky závislé štáty. Ak teda budeme hľadať len vojenskú bezpečnosť tak nenastala, pretože sme sa dostali do zameriavača ruských zbraní primeraného výkonu. Ak aj bezpečnosť energetickú, tak tú rozbili kolísavé ceny. Ak čakáme slobodu slova, planá nádej. Už nám dali okúsiť cenzúru diktujúcu tie „správne“ informácie a ohlupovanie mnohotvárnou a chytráckou propagandou smerujúcou na likvidáciu schopnosti občana samostatne niečo posúdiť. Budú narastať počty nemohúcich hlupákov, čo bude bezpečné pre diktátorov, ale nie pre občana. Bezpečne sa náš občan bude môcť cítiť, keď nebudeme v zameriavači cudzích zbraní len preto, že na našom území sú rozmiestnené zbrane z inej cudziny. Dnes sa už vzdialenosti na bezpečnosť nepočítajú kilometrami, ale na minúty. Sú to minúty, ktoré ubehnú od štartu po dopad nosiča jadrovej zbrane. Pri dnešnom rozhraní NATO a Ruska, je vzdialenosť po Moskvu čoskoro pod 5 minút. To nie je bezpečnostná rovnováha, to je vydieračské chytráčenie, ktoré nechá bez odpovede iba trpný vazal a nie zodpovedný štátnik. Situáciu vyrieši návrat hraníc NATO pred rok 1999.

Andrej Danko, predseda Slovenskej národnej strany, SNS

SNS zablokovala v roku 2019 príchod cudzích vojsk na územie Slovenska. Našou prioritou bolo budovanie vlastnej spôsobilosti Ozbrojených síl SR. Cudzí vojaci tu okrem spoločných cvičení nemajú čo robiť. Systém S-300 bol funkčný a podľa vyjadrenia NGŠ nebol vyradený z majetku na obranu štátu. Súhlasíme s názorom, že sme sa zbavili vlastnej spôsobilosti ochrany územia. Predmetné nakladanie s raketovým systémom S-300 bolo v rozpore so zákonom o nakladaní s majetkom štátu a ohrozilo bezpečnosť našich občanov.

Robert Fico, predseda strany Smer-SD a poslanec NR SR

Vláda hrubo ohrozuje bezpečnosť občanov a podkopáva národné záujmy Slovenskej republiky. Minister obrany Naď dal verejnosti sľub, že systém S-300 Ukrajine nedaruje, ak nebudeme mať zaň adekvátnu náhradu. Štyri batérie systému Patriot, z ktorých ani jedna nie je vo vlastníctve Slovenska, takouto náhradou rozhodne nie sú. Nemecko, Holandsko a USA si ich môžu hocikedy zobrať naspäť a buďme si istí, že by to v prípade eskalácie konfliktu obratom urobili, sledujúc svoje vlastné národné záujmy. Nehovoriac o tom, že dezorientovaný premiér Heger už stihol v zahraničných médiách otvoriť tému odovzdania našich lietadiel MiG-29 na Ukrajinu. Premiér úplne odignoroval, že dodávka lietadiel F-16 bude meškať a náš vzdušný priestor by pri naplnení jeho mokrých snov o odovzdaní MiG-ov na Ukrajinu nebol chránený žiadnou technikou, ktorú by sme mali plne pod kontrolou. Je to zo strany premiéra a ministra obrany nezodpovedné a tupé. Naďove zamilované pohľady na ministra obrany USA Austina nám totižto nezabezpečia ani ochranu, ani mier.

Milan Uhrík, poslanec Európskeho parlamentu a predseda hnutia REPUBLIKA

Potvrdzuje sa myšlienka, o ktorej hnutie REPUBLIKA hovorilo už pri tzv. obrannej dohode: USA nepotrebujú našich vojakov, ani našich občanov. Potrebujú naše územie, a to z geopolitických dôvodov. Takto vnímam aj spomínanú dohodu, ktorá vo všetkom jasne slúži záujmom USA, ale záujmom SR prakticky v ničom. Keď som počul Hegera, že Patrioty tu budú, dokedy chceme a možno nám ich aj spojenci darujú, tak ho treba vyviesť z omylu. Nič nie je zadarmo. A to, čo sa zdá navonok „zadarmo“, býva veľmi drahé. Prečo? Stačí sa opýtať Turecka, súčasného spojenca v rámci NATO: na Sýriu, na batérie Patriot s holandsko-nemeckou obsluhou a následne americkou. Tiež tam bol sľub, že zostanú. Výsledok? Taká cenová požiadavka zo strany USA, že prekvapila aj Turkov, ktorí nesúhlasili s predĺžením misie a rovno ju vyprevadili. Následný nákup ruskej S-400 bol len potvrdením toho, že nič nie je zadarmo a Turecko sa pozerá na vlastné záujmy. Nemali by sme sa preto spoliehať na sľuby, ale na naše potreby. PVO by mala byť súčasťou úloh OS SR a nie úloh inej krajiny, ktorá k nám príde na vojenskú misiu, riadi sa vlastnými postupmi a háji svoje záujmy. Spoliehajme sa v prvom rade na seba, až potom na druhých.

 

 

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.