VLÁDA ROZHÁDALA ŠTUDENTOV: CHCÚ BÝVAŤ LEN S OČKOVANÝMI

Vo facebookovej skupine bratislavských vysokoškolákov sa objavila anketa, či študenti súhlasia, aby na internátoch mali právo zaočkovaní vyhradiť si bývanie len so zaočkovanými spolubývajúcimi. Otázka okamžite rozdelila študentov na dve skupiny, pričom kladná možnosť vyhrávala. 

Foto SITA/BRAnislav bibel
Dátum 31.08.2021

Jeden z členov facebookovej skupiny Mladosť - Šturák - Átriaky - Manželáky vytvoril anketu, ktorá rozdelila bratislavských vysokoškolákov. Anketová otázka znela, či súhlasia s tým, aby na internátoch mali právo zaočkovaní vyhradiť si bývanie len so zaočkovanými spolubývajúcimi, pričom hlasujúci mal možnosť odpovedať iba Áno, súhlasim a Nie, nesúhlasím. Na situáciu upozornil portál Refresher.sk.

Anketová otázka okamžite rozdelila členov skupiny na dva tábory, pričom kladná možnosť vyhrávala. Pod príspevkom sa však začali objavovať komentáre, ktoré zvyšovali rozdelenosť spoločnosti. 

,,Normálne nemám slov, kam sme sa to dostali? To ti nie je hanba dávať takéto otázky? Takto budeš nabudúce rozdeľovať aj v akej izbe budeš s akou farbou pleti, orientáciou, pohlavím či s bohatým alebo chudobným?" napísal jeden z vysokoškolákov.

Do príspevku musel nakoniec zakročiť samotný moderátor skupiny, ktorý požiadal užívateľov o rešpektovanie názorov iných a poprosil ich o konštruktívnu debatu.


Zdroj: Refresher.sk/Facebook/Mladosť – Šturák – Átriaky – Manželáky

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.