VLÁDA VLANI DAROVALA UKRAJINE VOJENSKÚ TECHNIKU A MUNÍCIU ZA 168 MILIÓNOV EUR

Slovensko darovalo v minulom roku Ukrajine vojenskú techniku a muníciu za 168 miliónov eur, čím si vytvorilo nedostatky v spôsobilostiach. Tie boli čiastočne kompenzované v spolupráci s členskými štátmi Európskej únie.

Foto SITA/DIANA ČERNÁKOVÁ
Dátum 01.03.2023

Slovensko darovalo v minulom roku Ukrajine vojenskú techniku a muníciu za 168 miliónov eur, čím si vytvorilo nedostatky v spôsobilostiach. Tie boli čiastočne kompenzované v spolupráci s členskými štátmi Európskej únie a odstránia sa modernizačnými projektmi financovanými z investičných výdavkov v oblasti obrany. Vyplýva to z informácie o Národnom pláne vykonávania účasti SR v Stálej štruktúrovanej spolupráci Európskej únie 2023, ktorú zobrala vláda v stredu na vedomie.

Obranné výdavky boli vlani na úrovni vyše 1,8 miliardy eur. V tomto roku by podľa materiálu mali tvoriť viac ako 2,4 miliardy eur. „SR naďalej plánuje zvyšovať rozpočet na obranu s cieľom udržať výdavky na obranu na úrovni minimálne 2 percent HDP,“ uviedlo ministerstvo obrany.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.