VLÁDA VYTVORILA TAJNÝ ZOZNAM KRITIKOV, NAJVÄČŠÍM HRIEŠNIKOM KONTROLOVALI FACEBOOK

Koaličná rada má už dosť kritiky, ktorú uverejňujú koaliační poslanci na svojich Facebooku. Vytvorili tak zoznam najväčších kritikov, pričom niekto si dal tú námahu a spočítal koľkokrát sa niekto previnil. Zatiaľ nie je vôbec jasné, kto zoznam vyhotovil a na čí pokyn. Na koaličnú radu ho však mal priniesť Michal Šipoš, predseda klubu OĽaNO.

Foto TASR
Dátum 19.02.2021

Koaličná rada už má dosť kritiky, ktorú uverejňujú koaliční poslanci na svojich Facebookoch. Rada tvrdí, že títo poslanci častokrát útočili vo vlastných radoch a verejne kritizovali vládu a posielali jej odkazy cez média.

Na poslednom rokovaní sa však objavil zoznam najväčších kritikov, pričom si niekto dal námahu a spočítal koľkokrát sa poslanci previnili. Upozornil na to poslanec Miroslav Kollár, ktorý vyhlásil, že už nechce byť poslancov Matovičovej vlády a rozhodol sa opustiť koaličnú stranu Za ľudí. Nepáči sa mu, že počas pandémie rieši koaličná rada facebookové útoky na vládu. Dodáva, že jemu patrí na tomto zozname prvenstvo lebo "zhrešil" až 21-krát. 

Jeden zo status Miroslava Kollára, ktorý bol uverejnený krátko pred celoplošným skríningom dokonca komentoval predseda vlády Igor Matovič a minister obrany Jaroslav Naď. Pod statusom sa strhla hádka. 

Tesne za Kollárom má byť na zozname podpredseda parlamentu Juraj Šeliga s 18 záznamami. 

Ten tvrdí, že si nie je vedomý toho, že by takýto dokument existoval, ale dodáva, že ak by naozaj niečo také existovalo, bolo by to trápne a na úrovni materskej škôlky. 

Medzi kritikmi sú aj viacerí poslanci zo strany Sloboda a Solidarita, napríklad Ondrej Dostál alebo Jana Bittó Cigániková. 

„Počul som o tom, že aj nejaké moje vyjadrenia tam boli zahrnuté, ale prečo konkrétne neviem,“ konštatoval Dostál.

Zatiaľ nie je vôbec jasné, kto zoznam vyhotovil a na čí pokyn. Podľa zdrojov portálu Aktuality.sk mal na koaličnú radu zoznam priniesť predsedu klubu OĽaNO Michal Šípoš. Ten však tvrdí, že o ničom netuší. 
Šéfka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová priznáva, že zoznam naozaj vznikol. Udialo sa tak podľa nej po dohode v koalícii.

Mali vraj dostať úlohu nájsť východisko a rozhodnúť, čo je ešte forma oprávnenej kritiky a čo je už priamy osobný útok. Dodáva Zemanová. 

Portál Aktuality tvrdí, že podľa ich informácií mali aj v koalícii uvažovať o nejakej forme sankcionovania najväčších kritikov. 

Zdroj

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.