VLÁDNY BOJ PROTI KONŠPIRÁTOROM

Ministerka kultúry považuje za mimoriadne dôležité prijatie veľkého mediálneho zákona

Foto TASR/JAROSLAV NOVÁK
Dátum 30.04.2020

BRATISLAVA 30. apríla (TASR/extraplus.sk) – Silná podpora poslancov, ktorú vyjadrili programovému vyhláseniu vlády (PVV), je dôkazom toho, že program kabinetu je kvalitný a dôstojný materiál. Ministerka kultúry SR Natália Milanová (OĽaNO) to uviedla po schválení PVV na štvrtkovom rokovaní parlamentu.

"Som veľmi rada, že súčasná vláda si pred poslancami Národnej rady SR obhájila svoje programové vyhlásenie. Špeciálne som hrdá na kvalitné programové vyhlásenie pre oblasť kultúry, ktoré je síce ambiciózne, no o to väčší záväzok a motivácia nás bude poháňať pri jeho plnení,“ povedala Milanová.

Pripomenula, že medzi najväčšie výzvy patrí užšie prepojenie kultúry a školstva, prioritnú pozornosť chce venovať podpore štátnej i neštátnej kultúry vrátane menšinovej, a takisto obnove kultúrnych pamiatok. "Za mimoriadne dôležité považujem i prijatie veľkého mediálneho zákona a boj proti konšpirátorom a šíriteľom hoaxov,“ predstavila ministerka niektoré z kľúčových oblastí programu pre kultúru.

Medzi základné piliere PVV pre oblasť kultúry tiež patrí výrazné zlepšenie systému financovania kultúrnych subjektov, intenzívnejšia ochrana kultúrneho dedičstva, zvýšenie atraktivity a návštevnosti múzeí, galérií a knižníc. Vláda tiež chce klásť dôraz na zlepšenie podmienok pre audiovizuálny priemysel, ako aj na nezávislosť verejnoprávnych médií.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.