VO WU-CHANE OTESTOVALI ZA TÝŽDEŇ VYŠE MILIÓNA ĽUDÍ

V oblasti zaznamenali aj napriek 76 dní trvajúcim karanténnym opatreniam niekoľko nových prípadov.

Foto Archív
Dátum 20.05.2020

Úrady v stredočínskom meste Wu-chan v rámci plošného testovania obyvateľstva otestovali za týždeň viac ako jeden milión ľudí. V utorok o tom informovala televízia CNN.
Veľkomesto Wu-chan začalo minulý týždeň plošne testovať svojich obyvateľov po tom, ako miestne úrady v oblasti zaznamenali aj napriek 76 dní trvajúcim karanténnym opatreniam niekoľko nových prípadov komunitného prenosu nákazy.

Od 12. mája vo Wu-chane vykonali viac ako 1,3 milióna testov, z toho 467-tisíc v pondelok. Čína v pondelok podľa Národnej zdravotníckej komisie zaznamenala šesť nových prípadov ochorenia COVID-19, vrátane troch prípadov komunitného prenosu. Vyskytlo sa  tiež 17 nových asymptomatických prípadov infekcie v porovnaní so 18 prípadmi z predošlého dňa.

Čína do svojich štatistík potvrdených prípadov nákazy nezahŕňa ľudí, ktorí síce majú pozitívny test, ale nemajú príznaky, ako je napríklad horúčka. V Číne zaznamenali podľa údajov Univerzity Johnsa Hopkinsa viac ako 84-tisíc prípadov nákazy a 4638 úmrtí.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.