VOJENSKÁ NEMOCNICA V RUŽOMBERKU OTVÁRA PAVILÓN PRE PACIENTOV S KORONAVÍRUSOM

Minister Naď: Realita je taká, že sa nám nemocnice postupne napĺňajú chorými ľuďmi s ťažším priebehom a nebude to jednoduché, tak sa správajme zodpovedne.

Foto tasr
Dátum 30.09.2020

BRATISLAVA 30. septembra (SITA/extraplus.sk) – Ústredná vojenská nemocnica (ÚVN) v Ružomberku otvára nový pavilón špecializovaný na hospitalizáciu pacientov s koronavírusom. Počas rokovania vlády to uviedol minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO). Nový pavilón má slúžiť hlavne pacientom z Oravy a Liptova.

„Urobili sme špecializované výcvikové kurzy na zdravotníkov a brali sme nových vojakov, myslím, že 150 vojakov, ktorí prešli špeciálnym výcvikom a tých budeme postupne v prípade potreby do ÚVN posielať,“ povedal Naď. Podľa šéfa rezortu obrany je naplnenosť ÚVN momentálne hraničná. Otvorenie nového pavilónu by podľa Naďa malo nemocnici pomôcť zvvýšiť kapacitu. ÚVN zároveň obstarala niekoľko desiatok nových umelých pľúcnych ventilácií. Minister upozornil, že vďaka ich nákupu síce nemocnica zhoršenú situáciu zrejme zvládne, ľudia sa však podľa neho musia správať zodpovedne.

„Videl som športovcov, ktorí dnes boli pred Úradom vlády a aj mnohých iných ľudí, ktorí majú tendenciu podceňovať túto situáciu. Realita je taká, že sa nám nemocnice postupne napĺňajú chorými ľuďmi s ťažším priebehom a nebude to jednoduché, tak sa správajme zodpovedne,“ uzavrel Naď.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.