VOĽBY UKÁZALI, KTO JE JASNÝM LÍDROM SMERU

Peter Pellegrini: Určite sa budem snažiť aby si Smer-SD udržal na Slovensku mieru vplyvu a rešpektu.

Foto TASR
Dátum 27.04.2020

BRATISLAVA 27. apríla (TASR/extraplus.sk) - Voľby ukázali jasne, kto je lídrom Smeru, uviedol poslanec Národnej rady SR Matúš Šutaj Eštok (Smer-SD) v pondelok na otázku o svojej prípadnej podpore pre Petra Pellegriniho (Smer-SD) na funkciu predsedu strany. "Veľká a úspešná" strana ako Smer sa podľa neho nemusí báť debaty o svojej budúcnosti a vie vyhodnotiť všetky závery.

"Ak Smer chce byť v budúcnosti úspešnou politickou stranou a chce ponúknuť alternatívu modernej sociálnej demokracie, je načase baviť sa aj o tom, ako bude vyzerať v budúcnosti," zhodnotil Šutaj Eštok. Zdôraznil, že o tom, či bude súčasný podpredseda parlamentu a volebný líder Smeru-SD na čele strany, rozhodne personálny snem.

"Privítali by sme, keby mladší ľudia v Smere dostali viac príležitostí," doplnil poslanec Erik Tomáš (Smer-SD). Je podľa neho logické, že po každých voľbách má nasledovať snem, kde sa budú riešiť aj personálne otázky. Tento rok ho odložili pre šírenie nového koronavírusu, má byť však hneď, ako to dovolí epidemiologická situácia. Tomáš dodal, že verí v internú dohodu.

Pellegrini pripustil svoju kandidatúru za šéfa strany. "Ak si Smer-SD chce zachovať mieru vplyvu a rešpektu v tejto krajine a príde na stôl otázka, kto má stranu viesť, tak ja určite budem patriť k tým, ktorí sa budú uchádzať o to, že by chceli vtlačiť novú tvár strane Smer-SD," odpovedal Pellegrini na otázku TASR, či bude kandidovať za predsedu Smeru-SD. Doplnil, že ak táto otázka nepríde, bude s ďalšími straníkmi zvažovať iný spôsob, akým zabezpečiť občanom novú a modernejšiu sociálnu politiku.