VON DER LEYENOVÁ: BUDEM BOJOVAŤ PROTI PUTINOVÝM PRIATEĽOM V ÚNII

Pri načrtnutí početných hrozieb, ktorým Európa v súčasnosti čelí, povedala, že Rusko sa nesnaží len vymazať Ukrajinu z povrchu zemského, ale upozornila aj na hybridné útoky.

Foto SITA/AP
Dátum 08.04.2024

Šéfka Európskej komisie a popredná kandidátka stredopravej Európskej ľudovej strany (EPP) vo voľbách do Európskeho parlamentu Ursula von der Leyenová sľúbila, že bude bojovať proti krajne pravicovým „priateľom Putina“, ktorí chcú „ukradnúť budúcnosť Európy“. Referuje o tom web eurointegration.com.ua s odvolaním sa na Euractiv.

Von der Leyenová to uviedla pri štarte svojej predvolebnej kampane v Aténach, kde zavítala na oslavy 50. výročia gréckej vládnucej strany Nová demokracia. Vo svojom vyhlásení zaútočila na ruského vodcu Vladimira Putina a jeho európskych spojencov. Povedala, že v nadchádzajúcich voľbách do Európskeho parlamentu v júni „naša zjednotená a mierová Európa čelí výzvam zvnútra aj zvonka“.

Pri načrtnutí početných hrozieb, ktorým Európa v súčasnosti čelí, povedala, že Rusko sa nesnaží len vymazať Ukrajinu z povrchu zemského. „Ruská agresia je širšia: už roky vykonáva hybridné útoky proti Európe. Buď prostredníctvom kybernetických útokov, cez manipuláciu sociálnych médií, alebo cez inštrumentalizáciu migrantov,“ povedala šéfka Európskej komisie.

Von der Leyenová dodala, že „Putinovi priatelia tu v Európe“ sa snažia „prepísať našu históriu a ukradnúť našu budúcnosť pod rúškom populistov alebo demagógov“.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.