VŠEMOCNÁ UHLÍKOVÁ STOPA

EÚ nám ide škandalózne spoplatniť využívanie lesov a pôdy

Foto PEXELS
Dátum 17.12.2022

Nikým nevolení mocní sveta akoby dennodenne objavovali nové a ešte novšie nástroje na ovládanie ľudstva, pričom zakaždým je ich pomocníkom obyčajný ľudský strach. Po rokoch príprav cez „prasacie“, „slepačie“ a inak pomenované chrípky ich úsilie vyvrcholilo, keď kdesi-kamsi „spadol netopier do polievky“ a dva roky nás masívne „ohrozoval“ covid. A vznikla možnosť aplikovať na vystrašené masy nevyskúšanú vakcínu, ktorá mala priniesť slobodu – aspoň nás tak presviedčala naša pani z paláca. A že nádej je vakcína, sme počuli aj z úst vysokých cirkevných predstaviteľov. Ale ako sa už nespochybniteľne ukazuje, vakcína priniesla najmä záhadné úmrtia aj mladých zaočkovaných ľudí a údajne do dvoch až piatich rokoch umrú všetci zaočkovaní. Teda polovica Slovenska?

Brutálny korporativizmus

Pre tých, ktorí neveria, je tu na sociálnej sieti prístupné vyhlásenie grécko-amerického veterinárneho lekára vo funkcii generálneho riaditeľa americkej farmaceutickej spoločnosti Pfizer Alberta Bourlu. Ten v Davose, kde sa varí, pečie a smaží naša budúcnosť, s úľavou a optimizmom prezradil, že dochádza k naplneniu ich sna z Kalifornie z januára 2019: zredukovať svetovú populáciu do roku 2023 o 50 percent. Je to predstaviteľ tej farmaceutickej firmy Pfizer, ktorá podľa verejného vyhlásenia slovenského ministra zdravotníctva Lengvarského dáva Slovensku pokyny, ako bude prebiehať ďalšie kolo očkovania, že slovenská vláda nerobí pri očkovaní vlastné rozhodnutia, ale poslúcha Pfizer. Toto je v praxi také neslýchané prepojenie, či vlastne podriadenie vlád firmám, ktoré označil davoský šéfko Klaus Schwab za „zainteresovaný kapitalizmus“. To je len novšie a „ľúbivejšie“ pomenovanie na spôsob už používaného pojmu „inkluzívny kapitalizmus“ pre fakticky brutálny korporativizmus, v ktorom budú svet viesť a vlády riadiť nikým nevolení biznismeni. Farmaceutické korporácie budú riadiť procesy očkovania a zbrojárske vznik a udržiavanie vojen pri živote.

Nikým nevolený Klaus Schwab na poslednom, ešte čerstvom sedení G20 v Indonézii vysvetlil, o čo ide. Zainteresovaný kapitalizmus je vtedy, keď korporácie majú záujem (interes) na tom, aby obyvateľstvo používalo ich vakcíny, ich výrobky, ich služby. A ten interes budú akceptovať a presadzovať národné vlády, ktoré už počas covidu ukázali, čo „dokážu“. Napokon, Schwab to nijako netají: „Pandémia predstavuje vzácnu, ale úzku príležitosť k zamysleniu, novému poňatiu a zmene nastavenia nášho sveta.“

V mene liberálnej demokracie

Onen Veľký reset, obrátenie sveta naruby, zahŕňa aj zbožštenie klímy, životného prostredia ako takého. Vo vyhorenom a zrekonštruovanom chráme Notre Dame v Paríži má dokonca byť aj osobitná kaplnka na uctievanie životného prostredia, povedzme „Pani našej Klímy“.

V roku 2015 vyhlásil hlavný stratég USA George Friedmann, že „Európania sú takí hlúpi, a neschopní akcie, že až im budeme ničiť ich ekonomiku, oni nám v tom budú ešte pomáhať“.

Pri Veľkom resete plnia vodcovskú rolu peniaze, veľmi dôležité je sledovanie ich pohybu z účtu na účet. Pripravuje sa preto zrušenie platieb v hotovosti, lebo tie sú menej kontrolovateľné. Tatrabanka už ukazuje, ako to bude. Napríklad pri nákupe piva a vína za 7,50 eura sa vám na výpise z účtu objaví aj nenápadná informácia, že ste práve zaťažili životné prostredie 8,87 kg CO2, čo je porovnateľné s emisiami 634 minút prevádzky rúry na 60 stupňov Celzia alebo toľkým počtom nabíjania mobilu! Zatiaľ ide len o ukážku, aký ste nezodpovedný človek, ako ničíte svojím pivom a vínom za 7,50 eura životné prostredie na planéte! Vaša uhlíková stopa je síce len nečitateľným zlomkom v porovnaní so stopou, ktorú necháva obrovský tanker, dovážajúci skvapalnený plyn z USA cez celý oceán, či v porovnaní s letmi lídrov sveta na ich pravidelné i nepravidelné samity, ale tamto sa musí v mene liberálnej demokracie a slobody, my však piť pivo a víno, jesť hovädzinu, používať auto so spaľovacím motorom či plodiť deti nemusíme. Už čoskoro nám všetky banky natvrdo vystavia tzv. sociálny kredit a na ňom bude náš obraz ničiteľa životného prostredia. Budeme jesť len to, čo sa zmestí „do uhlíkovej stopy“, aj kupovať len to a to, ale aj povinne pozerať a čítať len to a to (však, spravodajstvo RTVS!), aby sme nedajbože neupadli do zajatia konšpirácie, hoaxov a tak ďalej, a neboli „nezodpovední“ k sebe a iným, napríklad aby sme nezomreli nezaočkovaní. Inak dostaneme stopku, nebudeme môcť vyberať vlastné peniaze z bankomatu (veď by sme ich zase premenili na „silnú“ uhlíkovú stopu), nebudeme môcť vstúpiť do vlaku, kostola, krčmy či do nemocnice, jednoducho ostaneme v domácom koncentračnom väzení. Bez súdu a rozsudku, na základe nevyhovujúcej uhlíkovej stopy.

Balamutenie hlupákov

Predstavitelia biznismenmi riadených vlád vrátane nášho Eda Múdreho nás „nesklamali“ ani v polovici novembra, keď rozhodli v Bruseli v záujme „Pani našej uhlíkovej stopy“. To je totiž najnovší fenomenálny objav na obmedzovanie aktivít obyčajných ľudí, dokonca aj na znižovanie populácie („lebo jedno dieťa znečistí životné prostredie takou uhlíkovou stopou ako nákladné auto“). Uhlíková stopa, ktorú zvyšuje používanie dopravných prostriedkov, vykurovanie, spotreba elektrickej energie i nákupy napríklad hovädzieho mäsa, si zrejme zaslúži okiadzanie. A balamutenie hlupákov.

Davoský šéfko Klaus Schwab: Pandémia predstavuje vzácnu, ale úzku príležitosť k zamysleniu, novému poňatiu a zmene nastavenia nášho sveta. ​

Všetko to do seba zapadá. Po covide prichádza hlad a chlad ako ďalšie „nástroje“ mocných sveta na znižovanie nadbytku populácie. V čase, keď nám ceny plynu i elektriny raketovo dvíhajú – o desiatky či stovky percent? –, v Bruseli sa rozhodlo, že sa budú vyberať tzv. poplatky CO2 aj za produkciu lesov a polí, teda z dreva, a aj z potravín, čo je rezort LULUCF. A následne sa bude s týmito poplatkami obchodovať na burze rovnako, ako sa už kšeftuje s poplatkami za elektrinu a plyn. Ale to nie je všetko. Budú totiž štáty s „poplatkami“, ale aj štáty s „povolenkami“. A práve naše Slovensko, ale i Česko, ktoré sa doteraz dobre starali o svoje lesy, budú podľa nariadenia LULUCF zaťažené dodatočnými poplatkami, zatiaľ čo štáty, ktoré si svoje lesy už vyťali (Holandsko, Írsko, Dánsko), získajú povolenky.

Luciferov plán

Teda zatiaľ čo my budeme musieť uhlíkovú stopu kupovať, štáty bez lesov ju budú môcť cez svoje povolenky predávať. Prakticky: Slovensko musí odstrániť až 6,821 milióna ton CO2 (Česko asi tretinu z toho), ktoré „vyprodukujú“ slovenskí lesníci a poľnohospodári pri starostlivosti o lesy a pôdu. Lebo čím viac lesov, tým väčšia povinnosť kupovať povolenky. A naopak, Holanďania dostali za úlohu „vyrobiť“ navyše 4,523 milióna ton CO2, Dáni dokonca 5,338 mil. a Íri 3,728 milióna ton CO2, teda môžu nám (a Čechom) toľko „voľného CO2“ na burze odpredať! Eduard Premúdry, to naozaj? Nepochopil, že cieľom plánu LULUCF je zdražiť produkciu dreva a potravín na Slovensku (i v Česku) a ukradnúť pre Západ ďalšiu časť nášho trhu? Že namiesto toho, aby Slováci a Česi mali teplo v bytoch spaľovaním vlastného dreva, nechá radšej Brusel zožrať naše lesy lykožrútom. Zdravý ľudský rozum to nechápe, majú však taký dar naši „múdri“ vládcovia?

Tešil sa z toho bruselský komisár Franz Timmermans, náhodou Holanďan(!?), ktorý po schválení „Luciferovho plánu“ na likvidáciu východoeurópskeho poľnohospodárstva a lesníctva oznámil, že toto nariadenie otvorí cestu k ešte vyšším klimatickým cieľom. Netajil sa tým, že hodlá čoskoro zakázať používanie hnojív, a že vojnu na Ukrajine považuje za historickú príležitosť na odstránenie tepelných, plynových a jadrových elektrární v Európe.

Nuž, v roku 2015 vyhlásil hlavný stratég USA George Friedmann, že „Európania sú takí hlúpi, a neschopní akcie, že až im budeme (teda oni, USA) ničiť ich ekonomiku, oni nám v tom budú ešte pomáhať“. Ešte stále si myslíte, že je dobré zotrvávať v tomto spolku hlupákov?

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.