VÝBOR ZASTAVIL KONANIA V HORALKOVEJ KAUZE, IŠLO O POLITICKÝ NÁZOR, NIE REKLAMU

Parlamentný výbor sa v septembri začal zaoberať podnetmi na poslancov strany Sloboda a Solidarita (SaS) Miroslava Žiaka a Jany Bittó Cigánikovej v prípade reklamy na známe sušienky. Podnet podal Martin Daňo, aby vysvetlili svoje fotky na sociálnej sieti.

Foto EXTRA PLUS/TASR/JAKUB KOTIAN
Dátum 30.11.2021

Parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií zastavil konania voči poslancom, ktoré sa týkali takzvanej horalkovej kauzy. Agentúre SITA to povedal predseda výboru Boris Susko (Smer-SD).

ČÍTAJTE TIEŽ: MAJITEĽ HORALIEK: NEOZAOČKOVANÍ MAJÚ SEDIEŤ DOMA!

„Všetko sme zastavili, pretože výbor vyhodnotil tie konania ako vyjadrenie určitého politického názoru, nie ako reklamu,“ uviedol Susko. Parlamentný výbor sa v septembri začal zaoberať podnetmi na poslancov strany Sloboda a Solidarita (SaS) Miroslava Žiaka a Jany Bittó Cigánikovej v prípade reklamy na známe sušienky. Podnet podal Martin Daňo, aby vysvetlili svoje fotky na sociálnej sieti.

Podnet podal aj poslanec Žiak na nezaradeného poslanca Tomáša Tarabu a Ľuboša Blahu (Smer-SD). „To, čo Blaha a Taraba robili počas ,horalkovej kauzy ’ bola antireklama celkom ukážková,“ komentoval svoje podanie Žiak. Poslanci Taraba a Blaha reagovali na výzvu na sociálnej sieti, aby ľudia nekupovali známe sušienky po tom, čo jeden zo spolumajiteľov spoločnosti, ktorá sušienky vyrába, sa pre Denník E vyjadril, že kto je zaočkovaný, nech si slobodne ide kam chce a kto nie je, nech sedí doma.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.