VÝMENA LÍDRA V SMER-SD NIE JE VYLÚČENÁ

R. Fico: Keď sa zapne kamera, ľudia stratia svoj zmysel pre odvahu a názory a sú pokryteckí

Foto ARCHÍV
Dátum 07.09.2019

BRATISLAVA 7. septembra (TASR/Extra plus) – O lídrovi kandidátky Smeru-SD do parlamentných volieb nie je rozhodnuté. Predseda Smeru-SD Robert Fico to vyhlásil v relácii TV Pravda. Nevylúčil však, že on ním nebude.

Fico uviedol, že Smer-SD chce vyhrať parlamentné voľby a aj zostaviť vládu. "Ak má pomôcť Smeru-SD, že sa budeme na kandidátku pozerať inak ako tradične, ja to plne podporujem, nemám s tým absolútne žiadny problém. Ale zatiaľ k tomu nesedelo predsedníctvo, neboli prijaté žiadne rozhodnutia," skonštatoval. Šéf Smeru-SD tvrdí, že on nie je lídrom, ktorý si stranu založí, aj pochová. Poznamenal však, že vždy sa dáva na politický cit lídra strany. "Pri kandidátke platí, že ju navrhuje predseda strany a rozhoduje o nej predsedníctvo".

Fico reagoval aj na kritiku, že sa mal svojím videom na sociálnej sieti zastať právoplatne odsúdeného bývalého poslanca Národnej rady SR za ĽS Naše Slovensko Milana Mazureka. Predseda Smeru-SD však tvrdí, že to tak nebolo. "Vôbec mi nejde o pána Mazureka, ten natáral podstatne vážnejšie veci ako to, čo povedal a za čo bol odsúdený Najvyšším súdom SR," uviedol. "Mne ide o pokrytectvo. A to pokrytectvo je v tom, že keď sa bavíte v kuloároch, keď sedíte v rodine, keď sa bavíte s kýmkoľvek o rómskej otázke na Slovensku, že je to vážny sociálny problém, tak počúvate tie najradikálnejšie vyjadrenia. A potom sa zrazu zapne kamera, červené svetlo a ľudia stratia svoj zmysel pre odvahu a názory a sú pokryteckí," tvrdí Fico. Myslí si, že takýto rozsudok len zdvihne preferencie extrémistov. Vyjadril sa aj k možnej spolupráci s ĽS Naše Slovensko s tým, že Smer-SD je jednoznačne protifašisticky orientovaná strana.