VZBURA PROTI DANKOVI V SNS SA ZAČALA

Štefan Zelník: Predseda SNS Andrej Danko neurobí všeobecne očakávaný krok, že dobrovoľne zloží funkciu, ako doteraz tak spravil každý neúspešný líder.

Foto TASR/BRANISLAV RAČKO
Dátum 09.03.2020

Podpredseda SNS, expredseda Výboru NR SR pre zdravotníctvo a bývaý poslanec NR SR Štefan Zelník po dlhých rokoch odchádza zo svojho postu podpredsedu strany a opúšťa aj domovskú stranu SNS. Svojím odchodom by rád prinútil predsedu SNS Andreja Danka, aby zložil funkciu, povedal pre Extra plus Štefan  Zelník.

Neúspech strany vo voľbách, ktorá sa nedostala do NR SR, podľa neho nebol zapríčinený poslancami alebo členmi strany, ale chybami predsedu Andreja Danka, ktoré počas štyroch rokov kopil. Vďaka nemu sa SNS stala terčom oprávnených posmeškov, a v takej atmosfére bolo vyčerpávajúce pracovať, povedal. 

Podľa Zelníka nechceli prať špinavú bielizeň pred voľbami, mlčanie však považuje za chybu za ktorú chce niesť zodpovednosť preto dnes urobil svoje rozhodnutie. „Musím však priznať, že vedenie strany, ktorého som súčasťou aj ja, sa dopustilo jednej zásadnej chyby. Nedokázali sme ho primäť k tomu, aby sa o veciach rozhodovalo odborne a tímovo. V skutočnosti sme mu to tolerovali. Odmietol zapracovať demokratické princípy do stanov SNS. Každý náznak kritiky bol v strane umlčaný. Na snemoch neprebiehala žiadna diskusia. Pod vedením Andreja Danka strana postupne opustila hodnoty a odborný prístup k riešeniu problémov. Dnes všetko nasvedčuje tomu, že predseda SNS Andrej Danko neurobí všeobecne očakávaný krok, že dobrovoľne zloží funkciu, ako doteraz tak spravil každý neúspešný líder. Jeho sebareflexia je totižto skutočne minimálna, resp. viac hraná, ako úprimná. Jeho túžba po moci a manipulácii s ňou je každému už všeobecne známa,“ uvádza vo vyhlásení, ktoré Zelník poskytol médiám.

ČÍTAJTE TIEŽ:

ALTERNATÍVA PRE SLOVENSKO

Roman Stopka: Psia povinnosť štátneho predstaviteľa, na ktoromkoľvek stupni riadenia, je presadzovanie potrieb i záujmov SR

https://www.extraplus.sk/clanok/alternativa-pre-slovensko