WLACHOVSKÝ: JE ODSÚDENIAHODNÉ, ŽE AJ DNES NIEKTORÍ ĽUDIA GLORIFIKUJÚ TOTALITNÝ SLOVENSKÝ ŠTÁT

Miroslav Wlachovský, minister zahraničných vecí a európskych záležitostí: Niektorí ani dnes neváhajú šíriť tie najšialenejšie falošné správy a spochybňovať utrpenie týchto ľudí. Zbabelo skrytí za bezmenné či falošné profily na sociálnych sieťach nepociťujú hanbu tvrdiť, že holokaust je výmysel, alebo že si to Židia zaslúžili.

Foto SITA/JAKUB JULÉNY
Dátum 09.09.2023

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Wlachovský považuje za odsúdeniahodné, že aj v súčasnej spoločnosti nájdeme ľudí, ktorí glorifikujú totalitný Slovenský štát napriek dôkazom o jeho krutosti voči vlastným občanom. Uviedol to pri príležitosti dnešného Dňa obetí holokaustu a rasového násilia.

„Niektorí ani dnes neváhajú šíriť tie najšialenejšie falošné správy a spochybňovať utrpenie týchto ľudí. Zbabelo skrytí za bezmenné či falošné profily na sociálnych sieťach nepociťujú hanbu tvrdiť, že holokaust je výmysel, alebo že si to Židia zaslúžili,“ povedal Wlachovský a dodal, že tým pošliapavajú pamiatku všetkých, ktorí túto minulosť zažili a stála ich život.

Minister zahraničia prízvukuje, že tragédia holokaustu je tragédiou nás všetkých a je veľmi dôležité si túto tragédiu pripomínať. „Aby sme si uvedomili, aká tenká je čiara, ktorá delí nenávistné slová od činov. A aby sme sa nenechali strhnúť touto nenávisťou a za každých okolností si zachovali ľudskosť, preto nesmieme zabudnúť,“ dodal Wlachovský. Zároveň zdôraznil, že Slovensko sa jasne vymedzuje proti akýmkoľvek formám antisemitizmu, rasizmu a xenofóbie.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.