ZA ĽUDÍ: FICO CHCE PREDČASNÉ VOĽBY, ABY SA VYHOL SPRAVODLIVOSTI

„Výhovorky Roberta Fica, prečo nechce podporiť riešenia pre ľudí na prežitie energetickej krízy sú trápne a hlavne poškodzujú občanov. Robert Fico je poslancom Národnej rady, berie za to kráľovský plat a jeho jedinou robotou má byť práca v záujme občanov Slovenska,“ skonštatovala strana.

Foto SITA/MARTIN MEDŇANSKÝ
Dátum 10.10.2022

Blokovanie pomoci pre dôchodcov, podniky a rodiny zo strany Roberta Fica je obzvlášť v čase celoeurópskej krízy, ktorá sa na Slovensko valí, podraz na občanov Slovenskej republiky. Jediným dôvodom na predčasné voľby je, že sa chce vyhnúť spravodlivosti a svojich kumpánov dostať z väzenia. Strana Za ľudí to uviedla v reakcii na návrh Smeru-SD o dohode na podpore nevyhnutných zákonov a termíne predčasných volieb.

„Výhovorky Roberta Fica, prečo nechce podporiť riešenia pre ľudí na prežitie energetickej krízy sú trápne a hlavne poškodzujú občanov. Robert Fico je poslancom Národnej rady, berie za to kráľovský plat a jeho jedinou robotou má byť práca v záujme občanov Slovenska,“ skonštatovala strana.

Ako komentovala, neexistuje žiadne právo poslanca na obštrukcie, neotvorenie schôdze alebo blokovanie činnosti parlamentu. Takéto správanie je podľa Za ľudí v rozpore so sľubom poslanca. „Obzvlášť v čase celoeurópskej krízy, ktorá sa na Slovensko valí, je blokovanie pomoci pre dôchodcov, podniky a rodiny zo strany Roberta Fica podraz na občanov Slovenskej republiky,“ poznamenali.


Za ľudí pripomína, že Fico ako premiér predčasné voľby kritizoval ako nelegitímne a popretie výsledkov riadnych volieb. Ako upozornili, v pondelok sa začal „ďalší v poradí z mnohých súdov s presahom do vlád Roberta Fica“, súd v kauze Mýtnik s Jozefom Brheľom. Nečudujú sa preto, prečo Fico vehementne presadzuje predčasné voľby.

„Strana Za ľudí odmieta hrať túto hru proti občanom a vyzýva Roberta Fica a jeho poslancov, aby si plnili svoje povinnosti v parlamente a konali v záujme ľudí, a nie v záujme oligarchov a zločineckých skupín,“ dodali v stanovisku.

Fico navrhol dohodu medzi predsedami vládnych strán, parlamentných opozičných strán a nezaradenými poslancami. Súčasťou dohody má byť garantovanie schopnosti Národnej rady SR prijať nevyhnutné zákony proti zdražovaniu a pre dostatok energií, na ktorých sa strany dohodnú. Druhým bodom dohody má byť stanovenie presného legislatívneho postupu, ktorý bude viesť k predčasným voľbám v prvej polovici roka 2023.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.