ZÁBORSKÁ CHCE SPRAVIŤ Z KŇAZOV ZDRAVOTNÍKOV

Odborníci nad týmto návrhom len krútia hlavami. Podľa súdneho lekára Petra Kováča by dôsledky boli tragikomické.

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 25.01.2021

Predsedníčka strany Kresťanská únia  a konzervatívna poslankyňa Anna Záborská prišla s pozmeňujúcim návrhom, v rámci ktorého chce presadiť, aby kňazov považovali za zdravotníckych pracovníkov. Odborníci nad týmto návrhom len krútia hlavami. Ako informoval Výbor NR SR pre zdravotníctvo, súčasťou zdravotnej starostlivosti podľa Záborskej má byť duchovná služba. „Zdravotná starostlivosť zahŕňa prevenciu, dispenzarizáciu, diagnostiku, liečbu, biomedicínsky výskum, ošetrovateľskú starostlivosť, pôrodnú asistenciu a duchovnú službu a starostlivosť,“ uviedla Záborská.

„V spojení s § 4 ods. 3 zákona č. 576/2004 Z. z. to celkom humoristicky umožní, aby Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) posudzoval správnosť poskytnutia duchovnej služby,“ reaguje na návrh súdny lekár Peter Kováč. Podľa Petra Kováča by dôsledky boli tragikomické. Vznikla by nová nesystémová kategória zdravotníckych pracovníkov,  ktorá vôbec nenadväzuje na reguláciu výkonu ostatných zdravotníckych povolaní.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.