ZÁBORSKÁ ŽIADA NÁRODNÉ ZMIERENIE MEDZI TISOVCAMI A KOMUNISTAMI

Záborská: Niet iných udalostí v minulosti nášho národa, ktoré nás rozdeľujú tak, ako tie z rokov 1939 až 1945. Už pred skoro 30 rokmi môj otec Anton Neuwirth navrhol premenovať 29. august na Deň národného zmierenia.

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 30.08.2020

Poslankyňa NR SR za OĽaNO Anna Záborská pri príležitosti 76. výročia SNP napísala na sociálnu sieť status pod názvom - NÁŠ NÁROD POTREBUJE ZMIERENIE. „Niet iných udalostí v minulosti nášho národa, ktoré nás rozdeľujú tak, ako tie z rokov 1939 až 1945. Už pred skoro 30 rokmi môj otec Anton Neuwirth navrhol premenovať 29. august na Deň národného zmierenia. Túto cestu sme stále ešte nenastúpili. Možno je treba začať, kým máme ešte čas“ uzavrela svoje vyjadrenie Záborská.

Zrejme netušila akú vlnu kritiky spustí jej vyjadrenie. Ľudia v komentároch ju posielajú na dôchodok a odkazujú jej, že by sa viac mala venovať štrikovaniu. Diskutujúci jej pripomínajú, že neexistuje, aby sa zmierili komunisti s fašistami a našli spoločnú reč. Negatívnu odozvu dostala Záborská aj od politológov, ktorí si nemyslia, že je vhodné zmieriť sa a hovoria, že Záborská svojim názorom jednoducho prestrelila.

Samozrejme k statusu sa vyjadril aj samozvaný „odborník -historik“ Alojz Hlina, ktorý stále nepochopil, že jeho názory nikoho nezaujímajú. Nedá si pokoj a pustil sa do Anny Záborskej, tiež cez sociálnu sieť. „Aké sú vlastne vývojové štádia v tomto prípade? Najskôr s nimi hlasujete. Potom sa s nimi zmierujete. A tretie štádium je čo? Že sa ním stávate. Pani Záborskej sa podarilo okolo seba vystavať príbeh političky za hodnoty. Ten príbeh má však obrovské trhliny. Teraz ma však naozaj zaujíma, čo bude tým tretím štádiom. Čo bude potom, keď s nimi budeme hlasovať, potom, keď už sa s nimi zmierime?“ – napísal Hlina. Ten je podľa všetkého vyčíta nedávne hlasovanie s poslancami ĽS Naše Slovensko o novele zákona o interupciách. Anna Záborská ešte pred hlasovaním dopredu avizovala, že návrhy podporí, pretože má voľnú ruku. A nebola sama spolu s ňou až 16 poslancov z klubu OĽaNO hlasovalo za návrh novely zákona o umelom prerušení tehotenstva z dielne opozičnej ĽS Naše Slovensko.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.