ZACHAROVOVÁ: ČESI NIE SÚ SCHOPNÍ VYŠETRIŤ VÝBUCH VO VRBĚTICIACH

Podľa hovorkyne ruského ministerstva zahraničných vecí nedokázali Česi nič iné, len zvaliť vinu na vonkajšieho nepriateľa.

Foto sita/ap
Dátum 16.05.2021

Hovorkyňa Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie Maria Zacharovová skonštatovala, že Česká republika nemôže zabezpečiť náležité vyšetrovanie incidentu vo Vrběticích. Namiesto toho sa Praha snaží zvaliť všetku zodpovednosť na „vonkajšieho nepriateľa".

Vo svojom vyhlásení reagovala Zacharovová na článok v českých médiách, v ktorom sa uvádzalo, že v dôsledku výbuchov v dvoch skladoch vo Vrběticích chýbali nebezpečné zbrane, pritom ale nebolo vylúčené, že by tieto zbrane mohli byť rozkradnuté alebo predané na čiernom trhu.

Zacharovová zdôraznila, že v mene firmy IMEX Group, ktorá bola prenajímateľom skladov v tej dobe, bol podaný podnet na začatie trestného konania v súvislosti s krádežou majetku spoločnosti. Vedenie IMEX Group si je totiž isté, že také množstvo zbraní nemohlo byť úplne zničené v dôsledku výbuchov. „Zdá sa, že česká vláda nielenže nie je schopná vykonať objektívne vyšetrovanie, ale tiež nemôže vytvoriť logický reťazec udalostí, ktoré sa dejú na ich vlastnom území," poznamenala Maria Zacharovová. Podľa slov ruskej diplomatky je v tejto situácie úplne jasné, že v týchto podmienkach Praha nenašla nič lepšie, než skúsiť uvaliť všetku vinu na "vonkajšieho nepriateľa".

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.