ZACHAROVOVÁ: POMOC UKRAJINE, IZRAELU A TAIWANU ZHORŠÍ SVETOVÉ KRÍZY

Hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová pomoc Kyjevu označila za „priamu podporu teroristických činov“ a pomoc Taiwanu podľa nej predstavuje „zasahovanie do vnútorných záležitostí Číny“. Podpora Izraelu je „priamou cestou k bezprecedentnému zhoršeniu situácie v regióne“, dodala Zacharovová.

Foto SITA/AP
Dátum 21.04.2024

Moskva odsúdila schválenie pomoci Ukrajine, Izraelu a Taiwanu americkou Snemovňou reprezentantov. „Vyčlenenie americkej vojenskej pomoci Ukrajine, Izraelu a Taiwanu zhorší svetové krízy,“ uviedla hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová na sociálnej sieti Telegram.

Pomoc Kyjevu označila za „priamu podporu teroristických činov“ a napísala, že pomoc Taiwanu predstavuje „zasahovanie do vnútorných záležitostí Číny“. Podpora Izraelu je „priamou cestou k bezprecedentnému zhoršeniu situácie v regióne“, dodala Zacharovová.

V sobotu predtým hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov podľa ruskej štátnej tlačovej agentúry TASS povedal, že rozhodnutie poskytnúť pomoc Ukrajine „ešte viac obohatí Spojené štáty americké a ešte viac zruinuje Ukrajinu, pričom kyjevský režim zapríčiní ešte viac zabitých Ukrajincov“.

Zákonodarcovia v americkej Snemovni reprezentantov schválili na sobotňajšom zriedkavom zasadnutí legislatívu, ktorá poskytuje pomoc Ukrajine a Izraelu, posilňuje Taiwan a hrozí aj zákazom sociálnej siete TikTok, ak sa nezbaví čínskeho majiteľa a vplyvu Pekingu.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.