ZACHAROVOVÁ: SLOVENSKO SPÁCHALO NEPRIATEĽSKÝ AKT VOČI RUSKU

Maria Zacharovová: Ruská odpoveď na vyhostenie troch diplomatov bude rýchla a adekvátna. Sme sklamaní týmto nepriateľským konaním slovenskej vlády.

Foto ARCHÍV EP
Dátum 22.04.2021

Na dnešné rozhodnutie  slovenskej vlády okamžite zareagovala Ruská federácia, ktorá považuje vyhostenie troch svojich diplomatov zo Slovenska vyslovene za nepriateľský akt.

ČÍTAJTE TIEŽ: SLOVENSKO VYHOSTÍ TROCH RUSKÝCH DIPLOMATOV

Pre Ruskú Federáciu je toto neprijateľné rozhodnutie z hľadiska toho, že Ruská federácia nebola o kroku Ministerstva zahraničných vecí SR vopred informovaná a celý akt sa udial bez súhlasu slovenského parlamentu. Predseda výboru pre medzinárodné záležitosti Štátnej dumy, dolnej komory ruského parlamentu Leonid Sluckij uviedol, že je rozhodnutie našej vlády čistou provokáciou. Podľa neho vstupuje Bratislava do vazalského vzťahu s USA. 

ČÍTAJTE TIEŽ: PUTINOVO VAROVANIE

Podľa hovorkyne Ruskej federácie Marie Zachorovovej príde adekvátna reakcia zo strany Ruskej federácie voči Slovenskej republike čoskoro. Bratislava sa podľa nej rozhodla preukázať pseudosolidaritu s Prahou v prípade prípadu vo Vrběticiach. Traja ruskí diplomati musia Slovensko opustiť do 7 dní. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.