ZACHOVAŤ HISTORICKÚ PRAVDU

Rusko pamätá na nesmrteľné hrdinstvo bojovníkov za slobodu

Foto PRESS/RUSEMB
Dátum 04.03.2020

V priestoroch veľvyslanectva Ruskej federácie v Slovenskej republike v Bratislave 4. marca 2020 sa konalo slávnostné odovzdávanie pamätných medailí s názvom - 75 rokov víťazstva vo Veľkej vlasteneckej vojny v rokoch 1941-1945. Ocenenia za hrdinské činny odovzdal veľvyslanec Ruskej federácie J. E. Alexey Leonidovič Fedotov šiestim slovenským veteránom.

Exelencia Alexey L. Fedotov vo svojom úvodom príhovore poukázal na jednotu postoja Ruskej federácie a Slovenskej republiky v otázke zachovania historickej pravdy o Druhej svetovej vojne. Prítomným veteránom poďakoval za ich osobný prínos v boji za slobodu a nezávislosť našich štátov. Alexey L. Fedotov zdôraznil vzostup revanšistických a neonacistických síl v mnohých európskych a pobaltských štátoch. Preto podľa jeho slov je dôležitá osvetová práca s mládežou na tému Víťazstvo a historická pravda. Veteránom zároveň A. L. Fedotov zaželal pevné zdravie s dovetkom, že Rusko pamätá na ich nesmrteľné hrdinstvo.

Na podujatí sa okrem pozvaných hostí a médií zúčastnili aj poprední predstavitelia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov.

13. júna 2019 prezident Ruskej federácie Vladimír Putin vydal dekrét o udelení ocenení pre: Ferzana Sadrukovna Kamalova, Samuela Barana, Štefana Minaroviča, Karol Kunu, Júliusa Molitorisa a Jána Chudíka.

Veľvyslanectvo Ruskej federácie organizuje odovzdávanie ocenení od februára 2020 a podobné podujatia sa postupne budú konať v rôznych regiónoch Slovenskej republiky. Zavŕšenie odovzdávania ocenení hrdinom, ktorí neváhali bojovať za slobodu našich národov by malo byť pred oslavami 75. výročia od skončenia Druhej svetovej vojny 8. a 9. mája. 

Fotogaléria

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.