ZAKÁZANÝ HARABIN

YouTube a Facebook robia totalitu v „demokracii“

Foto JANA BIROŠOVÁ
Dátum 13.11.2018

Pred pár dňami sme písali o cenzurovaní sudcu Najvyššieho súdu SR a kandidáta na prezidenta Štefana Harabina, ktorému portál youtube.com zablokoval videoblog o Marrakéšskej deklarácii. K zasahovaniu do prezidentskej kampane sa zapojil už aj Facebook.

Poznať pravdu

„Včera som uverejnil príspevok o tom ako mi youtube.com bezdôvodne zablokoval video o Marakéšskej deklarácii ešte z mája tohto roku a zároveň som zo svojej karty na stránku Facebooku, ktorú spravujem, pripojil originál tohto zablokovaného videa. Zdá sa, že diskutovať o Marakéšskej deklarácii je už úplne zakázané. Po mojom pridaní videa na Facebook tiež bezdôvodne môj príspevok aj videom odstránil. Pritom neuviedol ani jediný argument, ktorým by preukázal extrémizmus, rasizmus, xenofóbiu, nenávisť, alebo nepravdivosť, čo i len v jedinom slove, ktoré sú vo videu, alebo príspevku.

Video malo na Facebooku za necelý deň skoro 1600 zdieľaní a 40 000 pozretí. Váš obrovský záujem poznať pravdu, zrejme vydesil i sociálnu sieť. Facebook arogantne a hrubo pošliapal moje právo na slobodu slova a prejavu, rovnako ako tesne predtým i YouTube kanál.

Umlčaná kritika

„Ak je zámer autorov Marakéšskej deklarácie dobrý, je nepochopiteľné, prečo je nutné cenzurovať, vymazávať a zakazovať. Diskusia je predsa vždy prospešná, posúva nás. Moje bohaté životné skúsenosti ma naučili, že ak niekomu diskusia prekáža; a v tomto prípade k takej závažnej veci akou Marakéšska deklarácia je, treba spozornieť.

Je zrejmé, že niekomu tu ide o veľa. A ten, komu na tolerovaní Marakéšskej deklarácie záleží, má prostriedky na ovládanie obsahu médií. Vidíme to denne v televízii, v novinách aj na internete. Obsah je upravovaný a v prípade nežiaducich názorov cenzurovaný. Sme svedkami zavádzania ideológie všetkými prostriedkami, cez diplomaciu a politikov, za asistencie korporátnej moci. To všetko poistené prácou tretieho sektora a servírované širokým masám cez médiá. Všetko, čo narúša hladký priebeh implementácie je vymazané, kritika umlčaná.

Priatelia, buďme ostražití. Máme tu dočinenia s mocnými.

Čísla vzhliadnutí môjho videa, (napriek cenzúre) však ukazujú, že je nás mnoho ktorým to, čo sa deje nie je ľahostajné a ktorí sú napriek demagógii zorientovaní.“