ZAMESTNANCI Z RIZIKOVÝCH KRAJÍN SA BUDÚ MUSIEŤ PREUKÁZAŤ NEGATÍVNYM TESTOM

Mikas: Vyzývame veľké firmy a zamestnávateľov, aby si aktualizovali svoje pandemické plány a nachystali sa na zvýšený počet prípadov pozitívne nakazených novým koronavírusom.

Foto SITA
Dátum 13.08.2020

BRATISLAVA 13. augusta (TASR/extraplus.sk) - Zamestnávateľom zrejme pribudne povinnosť zamedziť vstupu zamestnancov z rizikových krajín do všetkých prevádzok a pracovísk, ak sa nepreukážu negatívnym PCR testom a potvrdením o ich registrácii na príslušnom regionálnom úrade verejného zdravotníctva. Po štvrtkovom zasadnutí konzília odborníkov na Úrade vlády SR o tom informoval hlavný hygienik SR Ján Mikas.

Pripomenul, že vyzvali veľké firmy a zamestnávateľov, aby si aktualizovali svoje pandemické plány a nachystali sa na zvýšený počet prípadov pozitívne nakazených novým koronavírusom. "Je to z toho dôvodu, že do tých firiem sa dostávajú ľudia, ktorí častokrát prichádzajú z rizikových krajín, zanesú infekciu do kolektívu, do firmy a následne nám enormne narastá počet pozitívnych prípadov," povedal Mikas.Tvrdí, že tento krok je najmä v záujme firiem, so zamestnávateľmi však ešte musia rokovať.


 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.