ZAMLČANÉ ZLOČINY MIGRANTOV

Trestné činy migrantov sa na príkaz európskych elít ututlávajú

Foto TASR/AP
Dátum 27.08.2019

Nie je žiadne tajomstvo, že prílev nelegálnych migrantov do Európy v uplynulých rokoch spôsobil v mnohých krajinách enormný nárast kriminality. Týka sa to predovšetkým Nemecka, ale bezpečne sa dnes už necítia ani obyvatelia Francúzska, Veľkej Británie, Dánska či Švédska. Hoci štatistiky hovoria jasnou rečou, k informovaniu o trestných činoch prisťahovalcov pristupujú mainstreamové médiá len veľmi opatrne. Argumentujú tým, že nechcú podnecovať strach a hystériu, v skutočnosti však nejde o nič iné než o vytváranie falošnej ilúzie víťazstva multikulturalizmu. Víťazstva, ktoré pomaly, ale isto vedie k podrývaniu základov národných štátov.

Pod kobercom

Podľa oficiálnej štúdie vykonanej popredným nemeckým kriminalistom Christianom Pfeifferom, uverejnenej Univerzitou aplikovaných vied v Zürichu, spôsobujú násilné trestné činy v západnej Európe najmä mladí muži pochádzajúci z moslimských krajín. Zistilo sa tiež, že nemecké úrady často predkladajú verejnosti skreslené či neúplné štatistiky kriminálnych činov migrantov nehovoriac o selektívnej informovanosti médií hlavného prúdu. O tom, že zločiny utečencov sa v nich spomínajú len veľmi opatrne, svedčí aj prípad znásilneného 16-ročného dievčaťa u našich západných susedov. Skutok sa stal 18. júna a hlavným podozrivým je Afričan, ktorý mal byť vyhostený z Nemecka. Dievča napadol na poli v katastri obce Lukavec. O prípade sa hovorilo necelé dva dni, čo je v porovnaní s inými kauzami žalostne málo. Špinu za nechtami však majú už spomínané nemecké úrady, ktoré podľa viacerých indícií neinformujú o zločinoch migrantov pravdivo či úplne. Upozornil na to i americký prezident Donald Trump, podľa ktorého vzrástla kriminalista v Nemecku po prisťahovaleckej vlne o viac než 10 percent, úrady a médiá sa to však snažia zamiesť pod koberec. K podobnému záveru dospel i Soeren Kern z Gatestone Institute, ktorý mapoval útoky spáchané nožom v Nemecku. Podrobne sa venoval najmä prípadu Mourtala Madoua z Nigeru, ktorý po ilegálnom prieniku do Nemecka na stanici metra v Hamburgu dobodal na smrť svoju nemeckú priateľku a pred zrakmi okoloidúcich odrezal hlavu svojej 21-mesačnej dcérke. Kern upozornil nielen na nezvyčajnú krutosť páchateľa, ale aj na skutočnosť, že polícia a prokuratúra sa spočiatku snažili pred verejnosťou zatajiť nechutné podrobnosti prípadu a popierali, že vrah svojej dcére hlavu skutočne odrezal. Vo svojej snahe o utajenie bezpečnostné zložky dokonca vykonali raziu v dome blogera Heinricha Kordewinera, ktorý na sociálnej sieti objavil videozáznam nakrútený jedným z cestujúcich a zverejnil ho na portáli YouTube.

Principiálni Dáni

S kriminalitou prisťahovalcov bojuje i Dánsko. Najväčší problém predstavujú mladí Somálčania, u ktorých je takmer štvornásobne vyššia miera páchania trestných činov než u dánskych mužov rovnakého veku. Na rozdiel od mnohých západoeurópskych vládnych politikov sa však ich dánski kolegovia nepokúšajú problémy zastierať. „Dáta jasne ukazujú, že existuje veľký problém s trestanými cudzincami,“ uviedol minister spravodlivosti Søren Pape Poulsen, ktorý prednedávnom pripravil návrh zákona umožňujúci automatické vyhostenie migrantov, ktorí sa nedostavia pred súd. Podľa oficiálnych štatistík spáchali Somálčania v Dánsku 1111 trestných činov počas uplynulých piatich rokov. Minulý rok sa na nich dokonca priamo obrátila ministerka pre migráciu Inger Støjbergová s výzvou, aby sa vrátili do svojich domovov. „Ak už nepotrebujete našu ochranu a nie ste ohrození vo vašej domovskej krajine, musíte sa vrátiť domov a obnoviť krajinu, z ktorej ste prišli,“ odkázala im. Krajina minulý rok dokonca prišla s odvážnym projektom – vysťahovať odsúdených cudzincov po odpykaní trestu na odľahlý, neobývaný ostrov Lindholm. Tu by mali čakať na vyhostenie z krajiny. „Neexistuje nijaký dôvod, aby zahraniční zločinci zostávali v Dánsku. Kým sa ich nebudeme môcť zbaviť, presunieme ich na ostrov Lindholm. V nočných hodinách sa budú musieť zdržiavať v tamojšom novom deportačnom stredisku pod policajným dozorom,“ napísal hovorca Dánskej ľudovej strany. Dánsky minister financií Kristian Jensen zároveň zdôraznil, že cudzinci na ostrove nebudú väznení. „Na ostrov bude jazdiť trajekt, ale nebude fungovať po celých 24 hodín. Tým, že budú cudzinci počas noci v deportačnom centre, ich budeme môcť lepšie sledovať. V súčasnosti sme totiž často svedkami toho, že niektorí cudzinci, ktorí boli odsúdení na deportáciu, ďalej v krajine páchajú zločiny a my nemáme možnosť ich monitorovať,“ uzavrel.

Medzinárodná organizácia pre migráciu uvádza, že do Európy sa po mori zatiaľ tento rok dostalo takmer 40-tisíc nelegálnych migrantov, čo je približne o 34 percent menej než za rovnaké obdobie minulého roka. Vtedy preniklo do Európy celkovo 150 114 nelegálnych migrantov, pričom v rokoch 2015 a 2016 zaznamenala 2,3 milióna. Je dôležité podotknúť, že ide o oficiálne štatistiky a skutočný počet nelegálnych prisťahovalcov v Európe môže byť ešte vyšší.

 

Gere na palube

 

Americký filmový herec Richard Gere navštívil 9. augusta zachránených utečencov na palube humanitárnej lode Open Arms v Stredozemnom mori. Herec, ktorý sa aktivizuje v boji za ľudské práva a výskum choroby AIDS, priniesol ľuďom na loď ovocie a ďalšie zásoby potravín. „Najdôležitejšie pre nich je, aby sa mohli dostať do slobodného prístavu, vystúpiť z lode a začať nový život,“ vyhlásil. Zároveň vyzval svet, aby „bol k týmto ľuďom láskavý a pomohol nám, organizácii Open Arms i týmto migrantom, našim bratom a sestrám“. Amerického herca žijúceho v nepredstaviteľnom bohatstve sa pravdepodobne nijako nedotýka vzrastajúca kriminalita v Európe spojená s množstvom prisťahovalcov z tretích krajín či potenciálne vírusy, ktoré sem so sebou môžu priniesť. Netýkajú sa ho problémy Európanov, napriek tomu sa cíti dostatočne kompetentný vyjadrovať sa k nim a dávať odporúčania. Môže byť niečo ešte typickejšie pre Američana?

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.