ZAMLČIAVANÉ ZLOČINY MIGRANTOV

V Nemecku po prisťahovateckej kríze stúpol počet útokov nožom, polícia trestné činy pred verejnosťou často tají

Foto ARCHÍV
Dátum 06.07.2019

HAMBURG 6. júla (cz.sputniknews.com/Extra plus) - Soeren Kern z Gatestone Institute mapoval prípady zločinov spáchaných s použitím noža v Nemecku. Podrobnejšie sa zaoberal prípadom tridsaťtriročného nelegálneho migranta z Nigeru, Mourtala Madoua, ktorý bol odsúdený na doživotné väzenie za to, že v Hamburgu na stanici metra dobodal na smrť svoju 34-ročnú nemeckú expriateľku a pred zrakmi okoloidúcich odrezal hlavu svojej 21-mesačnej dcérke. Ako upozorňuje Kern, zarážajúce na tomto prípadu nebola iba nebývalá krutosť zločinu, ale aj skutočnosť, že polícia a prokuratúra sa spočiatku snažili pred verejnosti tajiť, že Madou odrezal dcérke hlavu a akékoľvek informácie o tejto skutočnosti popierali. Dôvodom utajovania informácií mala byť údajne úcta k mŕtvym. Vo svojej snahe o utajenie polícia dokonca vykonala raziu v dome blogera z Hamburgu Heinricha Kordewinera, ktorý na sociálnej sieti objavil videozáznam natočený jedným z cestujúcich, a nahral ho na YouTube.
 
Nemeckí prokurátori neskôr stíhali aj spolupracovníka Gatestone Institute Stefana Franka, pretože vo svojom článku doslovne citoval súdny príkaz na domovú prehliadku, ktorý obsahoval detaily vraždy, vrátane toho, že dieťaťu bola odrezaná hlava.
 
Podľa Soerena Kerna násilia spáchané nožom začalo rapídne rásť potom, čo nemecká kancelárka Angela Merkelová umožnila vstup do krajiny veľkému počtu utečencov. Dodáva však, že zločiny spáchané domácim obyvateľstvom tiež stúpli. Hoci oficiálna štatistika, ktorá by zaznamenávala prípady násilia špecificky spáchané nožom neexistuje, na základe policajných správ Gatestone Institute zistil, že minulý rok bol z hľadiska počtu zločinov spáchaných nožom rekordný.
 
O tom, že zločiny migrantov sa v mainstreamových médiách spomínajú len veľmi opatrne, svedčí aj prípad znásilneného 16-ročného dievčaťa u našich západných susedov. Skutok sa stal 18. júna a hlavným podozrivým je africký migrant, ktorý mal byť vyhostený z Nemecka. Dievča napadol na poli v katastri obce Lukavec. O prípade sa písalo dva dni, čo je v porovnaní s inými kauzami žalostne málo.