ZÁPAD SA POKÚŠA O FAREBNÚ REVOLÚCIU V SRBSKU!
Je zrejme, že presvedčivé víťazstvo vládnucej strany v Srbsku nevyvolalo ktovie aké nadšenie na Západe. Ak niekde „víťazi“ nie ten, koho chcú mať pri moci vo Washingtone a v Bruseli, hneď sa nájde mnoho narušení vo volebnej kampaní, alebo vo voľbách.
Minulý víkend sa v Srbsku uskutočnili voľby do parlamentu. V nich jednoznačne vyhrala vládnuca strana prezidenta Vučiča – „Srbská pokroková strana“. Získala 47 percent hlasov voličov, čo je takmer dvakrát viac ako opozičný blok „Srbsko proti násiliu“. Podľa predbežného výpočtu by tak mala získať okolo 127 miest v 250 člennom parlamente.
Made in USA
Napriek jednoznačnému víťazstvu však vzápätí začali v Belehrade protesty a demonštrácie prívržencov opozičných strán. Opozícia totiž vyjadrila nesúhlas s výsledkami volieb, pod zámienkou, že vo voľbách do mestského zastupiteľstva v Belehrade vládnuca strana mala prevahu len niekoľko percent. A toto bola len „ zádrapka“, ktorú podľa pravidiel farebných prevratov je možné vygenerovať a variť „demokratickú kašu“. Začali ju „variť“ tak, že do ulíc Belehradu vyšlo hneď v pondelok tisíce protivníkov Vučiča, ktorí sa snažili blokovať dopravu v centre mesta, dostať sa do volebného centra. Hádzaním vajec a kotúčov toaletného papiera na budovu žiadali aby výsledky volieb neboli uznané. Presne tak, ako je to napísané v metodikách Gene Sharpa a amerického Národného fondu podpory demokracii a „nenásilnej zmeny moci“. Protestujúci takmer začali lynčovať 70-ročného vedúceho štatistického úradu, ktorý vychádzal z budovy a nebyť jeho kolegov, nevedno ako by sa to skončilo. Keď neskôr televízia ukazovala „výbavu“ demonštrantov, nechýbali im nože, palice a boxery
Je zrejme, že presvedčivé víťazstvo vládnucej strany v Srbsku nevyvolalo ktovie aké nadšenie na Západe. Ak niekde „víťazi“ nie ten, koho chcú mať pri moci vo Washingtone a v Bruseli, hneď sa nájde mnoho narušení vo volebnej kampaní, alebo vo voľbách. V tomto konkrétnom prípade Vučič nevyhovuje, lebo sa nepridal k sankciám proti Rusku a v danej oblasti politicky „lavíruje“. Zdá sa, že v tomto prípade, keď má jeho strana prevahu hlasov takmer dvojnásobnú, bude ťažké pre opozíciu vyvolať protesty po celej krajine. Keď si však pripomenieme, že aj „euromajdan“ na Ukrajine sa rozhorieval len po troche, našli sa sily, ktoré „ vypleskli dosť benzínu“, aby sa nakoniec rozhorel. Ktovie, čo sa ešte môže stať v Srbsku. Ak bude opozícia pokračovať vo vyostrovaní situácie, výsledky volieb ho oprávňujú rázne zakročiť. Avšak čo, ak mu to Brusel nedovolí. Veď Vučič sa žiada do Európskej únie a preto niektoré požiadavky musí plniť. Hoci napríklad v požiadavke EÚ uznať Kosovo zatiaľ pevne odoláva. Ďalší vývoj bude závisieť od Vučiča a jeho strany. Aká bude reakcia a opatrenia na zjavne nezákonné protesty proti výsledkom volieb. Podľa pravidiel uvedeného Národného fondu podpory demokracií, úspech farebnej revolúcie je predurčený schopnosťou moci tvrde zastaviť prejavy „pokojného násilia“. Ukrajinsky Janukovič v roku 2014 sa nerozhodol a preto to rozhodli za neho iní. V roku 2020 pokus zmeniť moc v Minsku, preorientovať sa na Západ a rozísť sa s Moskvou bol neúspešný, práve pre rozhodné konanie prezidenta Lukašenka.
Čo sa deje na Slovensku?
Tri mesiace po parlamentných voľbách aj na Slovensku vychádzajú niektorí ľudia do ulíc, aby sa pokúsili zvrátiť výsledky volieb, ktoré podľa pravidiel kapitalistickej demokracie boli štandardné. Na rozdiel od Srbska tou „zádrapkou“ nie sú pochybnosti o výsledkoch volieb, ale niekoľko dôvodov, ktoré si však „zavarila“ víťazná koalícia samá. Zrýchlené riešenie rušenia Špeciálnej prokuratúry, zrýchlená novelizácia Trestného zákona, urýchlené zriaďovanie nového ministerstva vyvoláva nielen otázky, ale aj námietky. I výzvy k diskusiám a k premyslenejšiemu konaniu. Tým viac, že uvedené veci neboli riešené v minulosti, aj keď podstatná časť koaličných strán už bola 12 rokov pri moci. A vtedy sa dané veci na program dňa nenastoľovali. Bola to „prihrávka na smeč“ pre opozíciu, ktorá sa chopila príležitosti minimálne na „urobenie problémov“ koalícií. Veď v súlade s uvádzanou metodikou farebných revolúcii, ak sa vytvoria problémy a tieto sa postupne budú podnecovať a vyostrovať, môže dôjsť ak nie k pádu vlády, tak k výmene jej členov, ktorí komusi nevyhovujú. Stačí aj poriadne skomplikovanie riešenia niektorých záležitosti a ďalšie spolarizovanie spoločnosti a reputácia vlády i celého koaličného vládnutia ide dole kopcom. A to už je príprava na ďalšie voľby. Trpké a trápne na tejto veci je, že niektorí občania, ktorí verbálne omieľajú slovo „demokracia“ intenzívnejšie ako žuvačku, zase naskočili na „nedemokratickú“ mašinku manipulácii, zavádzania a nátlaku, aby sa pokúsili nastoliť na Slovensku politikov, ktorí budú lepšie vyhovovať záujmom Washingtonu a Bruselu.
Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.
DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.
UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.