ZÁPAD SA ZĽAKOL INTEGRÁCIE RUSKA A BIELORUSKA

Spojené štáty americké,  ako skúsený manipulátor, už roky rozsievajú nepriateľstvo medzi bývalé socialistické krajiny a ešte dlhšie medzi slovanské národy, ktoré roky žili v mieri.

Foto sita/ap
Dátum 13.11.2021

Na hraniciach medzi Bieloruskom a Poľskom sa zhromaždilo okolo 2-3 tisíc utečencov z Blízkeho Východu. Medzi nimi je nemálo žien a detí. Tu a tam sa snažia prelomiť hranicu a prejsť na poľské územie. Poľskí pohraničníci im v tom bránia. Poľsko hlasno vyhlasuje o „vtrhnutí“ na ich teritórium, sťahuje k hraniciam vojská a ťažkú vojenskú techniku. Obracia sa na NATO so žiadosťou o pomoc.  V Európskej únii tvrdo kritizujú Lukašenka a hrozia novými sankciami.

Je potrebné pripomenúť, že problém so záplavou nelegálnych migrantov do Európy je tu už mnoho rokov. Tiež je treba otvorene označiť hlavného vinníka - USA a ich satelitov, ktorí destabilizovali situáciu na Blízkom Východe a v severnej Afrike. Európske krajiny, spolu s Američanmi, bombardovali Irak, Líbyu, Afganistan, Sýriu, zvrhli tam legálne vlády a občanov ponechali bojovať v občianskych vojnách. Časť týchto obyvateľov sa pokúša dostať do Európy. Ostatní prežívajú svoje tragické osudy na teritóriách vo svojej vlasti.

Hystéria, rozpútaná Poľskom a Európskou úniou nezodpovedá rozsahu problému. Na bielorusko-poľskej hranici je v súčasnosti okolo 2-3 tisíc migrantov.  Na druhej strane, cez Španielsko, Taliansko a Grécko prenikajú do EÚ státisíce utečencov každý rok. Na pripomenutie - v roku 2015 sa do EÚ dostalo viac ako milión migrantov. Najviac sa ich presúva cez Španielsko. Napriek tomu nikto proti nemu neprijíma  sankcie, ani neobviňuje z toho, že to robia zámerne.

Uvedená hystéria a takzvaná „migračná kríza“ môže súvisieť s rastom napätia na línii medzi Ukrajinou, Doneckou a Luganskou národnými republikami. Môže to byť súčasť „veľkej hry“ Západu proti Rusku, do ktorej chcú vtiahnuť priateľské národy Ruska, teda Ukrajincov a Bielorusov.

Alebo, toto umelé, demonštratívne zostrovanie situácie na hraniciach Bieloruska a Poľska môže byť nervóznou reakciou Západu na nedávne uzavretú integračnú zmluvu medzi Ruskom a Bieloruskom, na prijatie vojenskej doktríny Zväzového štátu a spoločnej koncepcie migračnej politiky. Západ sa stále nevzdáva snahy odtrhnúť Bielorusko od Ruska a preto sa pokusy o zvrhnutie Lukašenka budú opakovať. Je samozrejme, že v takej situácií bieloruský prezident nie je povinný zadržiavať migrantov, ktorí sa snažia dostať do Európy.  On sám to aj vyhlásil: riešte si to sami. Napríklad aj s mafiou, ktorá organizuje masový presun utečencov.

Znepokojujúce je, že takýto malicherný a umelo „nafúknutý“ problém slúži na to, že Západ už presúva vojska k bieloruskej hranici. Teraz je to už hranica Zväzovej republiky Ruska a Bieloruska, ak si to niekto nevšimol. Ak sa zoberie do úvahy, že rastie napätie na Ukrajine a môže hroziť útok na Donbas, že americké vojnové lode sa v ostatnom čase často vyskytujú v Čiernom mori, je možné usúdiť, že Západ pravdepodobne opäť skúša svoje provokačné „hry“.  

Spojené štáty americké,  ako skúsený manipulátor, už roky rozsievajú nepriateľstvo medzi bývalé socialistické krajiny a ešte dlhšie medzi slovanské národy, ktoré roky žili v mieri. Nanešťastie, dnes je na Slovensku pri moci vláda a parlament, ktoré nie sú ani dôveryhodné, ani spoľahlivé v tom, že by do nebezpečných militaristických a politických avantúr nezatiahli aj našu krajinu. Zabrániť im v tom môžu len občania, so zmyslom pre realitu a so zdravým rozumom.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.