ZÁPAS O RODINU

V kresťanskej Biblii nie je ani jediná veta, ktorá by tvrdila, že homosexualita je v súlade s Božím slovom tak ako ho chápe kresťanstvo

Foto pexels
Dátum 22.07.2019

Liberálne média na Slovensku napísali, že na Gay Pride v sobotu 20.7. 2019 bolo 8 - 10 000 ľudí. Moja otázka znie: ,,Koľko z týchto ľudí, čo podporili Gay Pride má skutočnú vieru v Ježiša Krista a žije podľa nej alebo sa snaží podľa nej žiť? Nechcem nikoho uraziť, ale myslím si, že v tomto prípade účastníkov a podporovateľov LGBTI práv,tých nasledovníkov Ježišovho učenia, ktorí ozaj žijú alebo sa snažia žiť podľa Biblie, bude veľmi málo. Iste veľa z tých účastníkov tejto akcie by povedalo, že verí v Ježiša Krista alebo v Boha. Ale koľkí z nich asi tak vedia, že v Biblii je aj veta z Mojžišovho zákona z knihy Levitikus:,,S mužom nebudeš súložiť ako so ženou, je to ohavnosť."(Lv 18,22). Toto nepíšem preto aby som odsudzoval ľudí LGBTI, ale preto aby som ich upozornil na to, ako poníma Biblia homosexualitu a podobné správanie. Aspoň za zamyslenie tieto slová stoja. Prečo je to tam tak napísané?Podľa mňa preto, lebo Boh najprv stvoril dve pohlavia, keď stvoril  Adama a Evu. A vyslovene sa píše v Biblii, že Eva bola stvorená k Adamovi preto, lebo Boh chcel k Adamovi nájsť vhodného pomocníka. Najprv priviedol pred neho všetky zvieratá, ale nenašiel medzi nimi vhodnú pomoc pre Adama. A tak, keď Adama uspal, vzal mu rebro. Z neho vytvoril Evu. Tak sa o tom píše aj v Knihe Genezis v Biblii.

Apoštol Pavol , ktorý mal zjavenie v ktorom počul Ježišov hlas,v Liste Korintským píše:,,Či neviete, že nespravodliví nedostanú do dedičstva Božie kráľovstvo? Nemýľte sa! Ani smilníci ani modloslužobníci, cudzoložníci, rozkošníci ani muži, čo ležia s inými mužmi, ani zlodeji ani chamtivci, opilci, utŕhači ani lupiči nebudú dedičmi Božieho kráľovstva "(1 Kor 6,9-10).

V Liste Korinťanom 1 aj Pavol hovorí:,,Už ste zabudli, že bezbožní nezdedia Božie kráľovstvo?Nenechajte sa oklamať."

Zničené mesto

Mesto Sodoma a osud tohto mesta, ktorého zvyšky sa našli pri Mŕtvom mori, je uvedené  cez 30-krát v Biblii. Samozrejme aj s dôvodom, prečo sa tak stalo.  Boh zoslal oheň a síru a zničil toto mesto. Toto je uvedené  v Biblii.

Kresťan žije aj príkladom niektorých prorockých aj neprorockých biblických postáv. Z prorockých spomeniem hlavne proroka Eliáša, aj napriek tomu, že bol sám pri dokazovaní existencie  Boha proti presile stúpencov a uctievačov neživého boha Baala, pravý a jediný Boh stál pri ňom. Podobne aj vtedy, keď sa kráľovná Jezábel usilovala usmrtiť ho, Boh sa od neho neodvrátil. Pritom vieme, že manželka kráľa Achába, Jezábel bola veľmi hriešna. Uctievanie pohanských kultov jej nepomohlo. Podobne v príbehu o Židovke Ester, ktorá aj keď  osamotená ako manželka perzského kráľa Ahasvera Xerxesa, napriek nepriaznivým okolnostiam pomohla a zachránila Židov, hoci to mala tiež ťažké  a čelila rôznym nástrahám. Aj iní proroci spomenutí v Biblii boli Bohom skúšaní, či vytrvajú(napr. Daniel v Jame Levovej).

Jedine milosť ponúka Ježiš všetkým ľuďom. On neprišiel, aby ľudí odsúdil, ale obetoval sa kvôli hriechom celého ľudstva a ako vidíme z viacerých tvrdení v Biblii, Boh dal ľuďom slobodnú vôľu, ale zároveň ich varoval, aby si vyberali dobro a nie zlo.

Tolerovaná inakosť

V liste Rimanom 28. verš Pavol píše: ,, Človek je zreteľne vybavený slobodou vôľou a môže sa buď brániť, alebo nechať do starých prirodzeným sklonom. Máme silu to urobiť. A mravnej prirodzenosti človeka dokáže byť pravidlom dobra a zla, je napísané v našich srdciach. Hlas svedomia, že máme v sebe, tak aj naše myšlienky sudcovi, obhajovanie alebo naše obviňovanie." Ústami hovoríme, že ,,to nie je nič zlé, to robím."Srdce však hovorí niečo iné. V Liste Rimanom 1 a 21 sa píše aj toto:,,Mali poznanie Boha, ale nevelebili ho ako Boha ani mu nepoďakovali." V kresťanskej Biblii nie je ani jediná veta, ktorá by tvrdila, že homosexualita je v súlade s Božím slovom tak ako ho chápe kresťanstvo. Iste tolerovať máme inakosť, s tým súhlasí  aj pápež František , ktorý sa podobne v duchu tolerancie voči gayom vyjadril. Je potrebné si aj uvedomiť, že v našej krajine ľudia LGBTI môžu slobodne vyjadrovať svoj názor, ako sme to videli aj na spomenutom Gay Pride v sobotu v Bratislave. V porovnaní napríklad s Čečenskom, kde prezident Kadyrov verejne vyhlasuje, že u nich gayovia nie sú(a pritom sú v Čečensku tvrdo prenasledovaní a často aj väznení a bití) je situácia LGBTI ľudí  u nás oveľa slobodnejšia. U nás nie je ešte situácia ľudí LGBTI taká ako napríklad v Holandsku či USA, kde dochádza aj k oficiálnym sobášom  ľudí rovnakého pohlavia.

Peter Ty si skala

Nemali by sme zabudnúť ani na vetu vizionárky z Fatimy Lucie dos Santos, ktorá zomrela v r. 2005 a v jednom z listov tvrdila:  ,,Posledný zápas medzi Pánom a kráľovstvom Satana bude o manželstvo a rodinu. Nebojte sa. Každý, kto sa bude snažiť o posvätnosť manželstva a rodiny bude mať protivníkov a oponentov, pretože toto je rozhodujúca otázka. " Kráľovstvom Satana sa nemyslia ľudia vyznávajúci LGBTI.  Lucia zrejme narážala na to, že  bude veľa rozvodov, ale aj ľudia budú zvedení tým, že sa budú spochybňovať základy rodiny. Samozrejme, myslela to v duchovnom ponímaní, že človek bude skúšaný na základe svojej slobodnej vôle, možno podobne ako bol skúškam vystavený apoštol Peter, keď chcel prejsť k Ježišovi po vodnej hladine a keď spadol a začal sa topiť. Vtedy ho Ježiš ho vytiahol a povedal mu, že má ešte slabú vieru a prečo pochyboval.(Matúš, 14:22 -36). Podobne aj  vtedy, keď Ježiš Petrovi povedal, že ho Peter trikrát v noci, keď Ježiša v Getsemanskej záhrade zatkli, zaprie. Napriek tomu Ježiš Petrovi povedal: ,,Peter ty si skala a na tejto skale postavím svoju cirkev a ani brány pekelné ju nepremôžu."(Matúš 16:18-19)  Človeka kresťansky žijúceho a zmýšľajúceho až zamrazí, keď číta, ako dôležitá bude téma rodiny v budúcnosti. Preto som osobne veľmi rád, že ľudia majú záujem aj o také akcie ako bol pochod Hrdí na rodinu konaný v Bratislave tiež v sobotu 20. 7. 2019. Je fajn vedieť, že témy rodina, manželstvo, otec a mama nie sú niektorým ľuďom  až tak vzdialené a sú ochotní týmto témam vyjadriť svoju podporu. Pri silnejúcom liberalizme na Slovensku je to veľmi potrebné.

(Autor je lektor anglického jazyka a vychovávateľ v Centre pre deti a rodiny v Bratislave)

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.