ZÁUJEM SLOVÁKOV O VSTUP DO ARMÁDY VÝRAZNE STÚPOL

Od roku 2018 narástol vstup mladých Slovákov do Ozbrojených síl SR takmer dvojnásobne. Celkovo máme na Slovensku približne 13-tisíc vojakov, čo je v súčasnej dobe maximálna naplnenosť. 

Foto TASR
Dátum 21.02.2021

Záujem o vstup do Ozbrojených síl SR (OS SR) sa v predchádzajúcom roku výrazne zvýšil. V roku 2020 zaevidoval Personálny úrad OS SR celkovo 4 281 žiadostí o prijatie do štátnej služby profesionálneho vojaka. Pre porovnanie, v roku 2019 to bolo 3 324 žiadostí a v roku 2018 dostali 2 240 žiadostí. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

V roku 2020 prijali do OS SR 855 nových vojakov, pričom priemerná úspešnosť záujemcov o vstup do slovenskej armády je 25 percent. Celkovo majú slovenské ozbrojené sily 13-tisíc vojakov. „Čo v súčasnej dobe predstavuje maximálnu naplnenosť v súvislosti s plánovanými finančnými prostriedkami na personál,“ doplnila Kakaščíková. V ozbrojených silách eviduje rezort obrany približne 12 percent žien. Podobný podiel je aj pri regrutácii.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.