ZAŽÍVAME IDIOTIZÁCIU V PRIAMOM PRENOSE!

„Slušnoľudské“ iniciatívy, ktoré často nemajú so slušnosťou nič spoločné, rastú ako huby po daždi. 

Foto TASR
Dátum 01.08.2020

Čoho sa ešte dožijeme v tomto čoraz väčšmi idiotizovanom svete? Po vtáčích a prasacích chrípkach, farebných revolúciách, vraždách novinárov a koronavíruse prichádza pandémia „antirasizmu“ a „sochoborectva“.

Po 25. máji sa spustila lavína násilia a akýchsi „úchylností“ na celom svete. Spôsob informovania o udalostiach spojených s Georgeom Floydom nesie v sebe princíp debilizácie a nad sprievodnými udalosťami zostáva stáť rozum. Už meno hlavného aktéra, policajta Dereka Chauvina, je akýmsi symbolom nenávisti – podľa Francúza Nicola Chauvina je pomenované hnutie ľudskej neznášanlivosti šovinizmus.

Chaotizovanie spoločnosti

Chaotizovanie sveta má podľa niektorých analytikov zahmliť proces jeho zásadného preformátovania, ktoré už prebieha. Veď akúže má perspektívu svet, v ktorom 5 percent Američanov spotrebúva 40 percent svetových energetických zdrojov a oblažuje svet 50 percentami odpadkov? Všetko so všetkým napokon súvisí a nič nie je náhodné a prezident ešte stále mocných USA hrá v tomto procese dôležitú rolu. Jeho meno sa spája s koronavírusom, Irán vydal naňho dokonca zatykač, obvinili ho z vraždy a terorizmu v súvislosti so smrťou generála Kásema Solejmáního. A čo Floydova smrť? Ak to nebola „nešťastná náhoda“ (a rečník na demonštrácii v Prahe to iste dobre vie), čo to teda bolo? Kto mal na tejto smrti záujem? Komu poslúžila či má poslúžiť? V Amerike idú voľby a zdá sa, že Floydov prípad „polievajú olejom“ demokrati, pričom Trump sa snaží požiar hasiť, na jeho príkaz do ulíc miest vstúpila federálna armáda. To demokratický prezidentský kandidát Joe Biden padol na kolená a nevedel vstať, potreboval „pomoc“ pred státisícmi ľudí. Niektoré celebrity zverejnili čierne štvorce, sprevádzané výzvami na hlasovanie v prezidentských primárkach v siedmich štátoch a Federálnom dištrikte Kolumbia. Idú veru voľby. Náš americký krajan dodáva, že demokratická strana (podľa neho socialistická a komunistická organizácia) bude prekvapená, kto vo voľbách na jeseň tohto roku uspeje...

Prečo bol v roku 2010 taký cirkus okolo sochy kráľa Svätopluka na Bratislavskom hrade (dúfam, že túto sochu pandémia sochoborectva obíde). Bez sôch sa ľahšie gumuje ľudská pamäť.

Idiotizácia v priamom prenose

A potom pohreb – ani prezidentov takto nepochovávajú. Organizátori (kto sú?) naplánovali pohreb na šesť dní v troch mestách. Tisíce modliacich sa za odpustenie, na zlatej truhle červené ruže, kamery snímajú plačúcu exmanželku, ktorá Georgea naposledy videla pred šiestimi rokmi, keď ju aj s trojmesačnou dcérou opustil. Roky jej neposielal peniaze, a preto jej Američania vyzbierali 20 miliónov dolárov a peniaze naďalej prichádzajú? Idiotizácia v priamom prenose.

Hnev nelomcuje len Amerikou, ale tromi kontinentmi, desaťtisíce ľudí sa zišli v Austrálii, Ázii aj Európe, aby „žiadali koniec rasovej diskriminácie a policajnej brutality v USA“. V Prahe, kam dorazili demonštrovať najmä mladí ľudia a cudzinci, prekonali nepriazeň počasia a vypočuli si prejavy organizátorov (ozaj, kto sú to?): „Smrť Georgea Floyda nie je náhoda.“ A pri veľvyslanectve USA žiadali odstúpenie prezidenta USA Donalda Trumpa.

Nepripomína vám to celosvetové protesty, aj keď v menšom rozsahu, v čase, keď „slušné Slovensko“ zapĺňalo naše námestia po smrti mladého novinára a jeho priateľky a úspešne žiadalo odstúpenie Roberta Fica? Zaiste, násilná smrť každého človeka je odsúdeniahodná, niektoré úmrtia však vyvolávajú „celosvetové hnutie odporu“. V mestách (a možno i na dedinách) sveta rastú ako huby po daždi „slušnoľudské“ iniciatívy, ktoré často nemajú so slušnosťou nič spoločné.

Máte problém? Zbúrajte sochu

Akoby pod akýmsi dvihnutým prstom sa hľadajú nové „možnosti“ kajania sa celej planéty. V Holandsku už pri Mikulášovi nebude Čierny Peter, tvorcovia seriálu Simpsonovci ohlásili, že bieli herci už nebudú dabovať postavy inej farby pleti. Lewis Hamilton chce vo Formule 1 viac pretekárov tmavej pleti. Aj kozmopolitná anglická futbalová Premier League je už v kampani. Futbalisti budú nosiť na zadnej strane dresov namiesto svojich mien globálne posolstvo „Black Lives Matter“. Napriek tomu, že pravidlá zakazujú akékoľvek politické, náboženské alebo osobné výroky či obrázky na dresoch počas zápasov, tu je FIFA „milosrdná“, pustila do gatí: apeluje na národné zväzy, aby netrestali hráčov, ktorí vyjadrujú podporu hnutiu proti policajnému násiliu v USA. Do futbalu zamiešavajú politiku, a potom sa čudujú. Keď si futbalisti pred výkopom zápasu medzi Manchestrom City a Burnley kľakli na trávnik, ponad štadión preletelo lietadlo s veľkým nápisom: „White Lives Matter!“ (Biely život má cenu).

Massachusettská univerzita založila štipendium Georgea Floyda – americký komentátor však nevie, či tento človek vedel vôbec čítať. V tejto súvislosti je naozaj „čudné“, že prestížna Princetonská univerzita až teraz odstráni meno bývalého amerického prezidenta Woodrowa Wilsona (1913 – 1921) z názvu svojej fakulty a budovy internátu. Veď Wilson, keď stál na jej čele, zakázal tam študovať černochom, podporoval aj Ku Klux Klan. Na druhej strane ako prezident pomohol založiť Spoločnosť národov, predchodkyňu dnešnej OSN. Nuž a netreba zrušiť aj Nobelovu cenu mieru, lebo ju dostal v roku 1919?

A šíri sa nový fenomén, búrajú sa sochy. Sú to sochy obchodníkov s otrokmi zo 17. a 18. storočia, ako bol Robert Milligan v Londýne, Edward Colston v Bristole či belgický kráľ Leopold II. v Antverpách. V New Yorku chcú odstrániť sochu bývalého prezidenta USA Theodora Roosevelta, Trump nesúhlasí. Starosta Londýna Sadiq Khan vyhlásil, že jeho radnica preskúma všetky sochy v hlavnom meste Veľkej Británie a tie, ktoré sú kontroverzné, alebo spojené s otroctvom, okamžite odstráni. Už stihli poškodiť sochu Winstona Churchilla, na podstavec nastriekali nápis „Bol to rasista“. A rovnako sa k Churchillovi postavili aj v Prahe. Napokon, ako keby sa celé sochoborectvo začalo práve v našom bývalom hlavnom meste odstránením Koneva.

Biela sa nenosí

Naše námestia zďaleka nie sú preplnené pamätníkmi tak ako vo svete. Ale ak v súvislosti s celosvetovým ošiaľom neznámi páchatelia poškodili pomník kňaza a národovca, bez ktorého by Slovensko nebolo Slovenskom, Andreja Hlinku v bratislavskom Ružinove, pochopil som, prečo nám Slovákom dovolili postaviť na pamiatku svojich veľkých osobností a dejinných udalostí tak málo sôch. A prečo sme niektoré schovali do kútov námestí za smutné vŕby ako Jána Hollého. Prečo sme v jubilejnom roku 2013 nedokázali postaviť v hlavnom meste pomník sv. Cyrilovi, Metodovi a Gorazdovi a prečo bol v roku 2010 taký cirkus okolo sochy kráľa Svätopluka na Bratislavskom hrade (dúfam, že túto sochu pandémia sochoborectva obíde). Bez sôch sa ľahšie gumuje ľudská pamäť. Nám sochy nedovolia stavať nie preto, že by sme nevedeli, komu ich postaviť. Naše hlavy majú ostať vygumované.

A že Hlinku „ozdobili“ nápismi „Roma Lives Matter“ – „Na rómskych životoch záleží“? To je už len detail. Veď vari bol Hlinka proti Rómom, ktorým sa vtedy hovorilo Cigáni? Ani za jeho čias, ani teraz predsa na Slovensku nemali a nemajú Rómovia problémy, netyranizuje ich ani polícia, ani väčšinové obyvateľstvo. Ako vyplýva z nekrológu v Židovských novinách po jeho smrti v auguste 1938, Hlinka „odmietol každú náboženskú alebo rasovú nenávisť“.

A či vari súvisí nenávisť voči Hlinkovi s tým, že jeho cieľom bolo urobiť z červeného Slovenska Slovensko „biele?“ Biela sa totiž nenosí. Oblbovanie médiami pokročilo už natoľko, že na uliciach západných miest belošské dievčatá bozkávajú nohy černochom a iné belošky sú zúfalé, že sú – biele. Lebo, ako napísal náš americký Slovák, „rasista si už len preto, že si biely a oni nie“. Profesorka indického pôvodu z univerzity v Cambridgi Priyamvada Gopalová sa vyjadrila, že „na živote bielych nezáleží“, pretože podľa nej byť biely nie je samo osebe kritérium, aby na živote človeka záležalo. A zatiaľ čo kritici žiadali jej prepustenie, univerzita pani profesorku, naopak, zamestnala na už pripravovaný plný pracovný úväzok a odkázala im, že bráni právo akademikov na vlastný názor.

Stráca ľudstvo definitívne rozum, alebo sa len „obracia naruby“?

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.