ZDRAVOTNÍCI SA BÚRIA KVÔLI MATOVIČOVIM NESCHOPNÝM ĽUDOM, KTORÝCH VŠADE DOSADIL

Minister pôdohospodárstva netuší čo robí a nemá mu kto poradiť, pretože ho opustili všetci poradcovia a minister zdravotníctva Krajčí sa tvári, že vzbury napríklad v popradskej nemocnici nevidí. Lekári podávajú výpovede jeden za druhým.

Foto Archív
Dátum 21.09.2020

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Juraj Draxler 21. septembra 2020.

AKO CHCÚ VLÁDNUŤ? MATOVIČOVA VLÁDA SA POSTUPNE ZNEFUNKČŇUJE, ÚPLNE SAMA OD SEBA

Dnes ráno bombasticky oznámila podpredsedníčka Štátnych hmotných rezerv, že v priebehu dňa odstúpi z funkcie vraj kvôli diletantskému a netransparentnému riadeniu šéfa rezerv Jána Rudolfa (obaja boli dosadení touto vládou). Medzitým sme si minulý týždeň prečítali, ako ministra pôdohospodárstva Mičovského už opustili všetci relevantní poradcovia. Nemajú pocit, že ich práca má akýkoľvek zmysel, minister sa v rezorte stratil, riadiť nič nevie a nejaké pozitívne zmeny tak ťažko presadí.
Minister zdravotníctva Krajčí sa síce vnútorným rozporom chce vyhnúť tak, že vyštváva z ministerstva všetkých schopnejších ľudí (presnejšie, robí to jeho šéf úradu Kolník, ktorému Krajčí odovzdal bezprecedentné formálne aj neformálne právomoci). Ale medzitým sa mu začali búriť samotní zdravotníci, práve kvôli neschopným ľuďom, ktorých všade podosádzali. Najsilnejšie to vybuchlo v popradskej nemocnici, kde už polovica zamestnancov podpísala výzvu na odchod nového vedenia a lekári podávajú výpovede jeden za druhým.

Ľudia sú pre dosadzovanie úplne neshopných nominantov ale naštvaní prakticky naprieč rezortmi. Táto vláda je schopná sa znefunkčniť úplne sama, za pár mesiacov.
 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.