ZDRAVOTNÍKOM A HYGIENIKOM BUDÚ POMÁHAŤ VOJACI

V boji s treťou vlnou pandémie ochorenia COVID-19 by mali zdravotníkom a hygienikom opäť pomôcť aj príslušníci ozbrojených síl. Pomoc sa má týkať organizačnej, administratívnej a zdravotníckej podpory.

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 14.10.2021

V boji s treťou vlnou pandémie ochorenia COVID-19 by mali zdravotníkom a hygienikom opäť pomôcť aj príslušníci ozbrojených síl. Na návrh Ministerstva zdravotníctva SR to na dnešnom rokovaní odsúhlasila vláda. Rezort zdravotníctva navrhol využitie vyčlenených príslušníkov v počte do 500. Posilniť by mali vybrané regionálne úrady verejného zdravotníctva a vybrané zdravotnícke zariadenia.

Pomoc sa má týkať organizačnej, administratívnej a zdravotníckej podpory, poskytovať sa má do 31. decembra tohto roku. Podrobnosti poskytovania pomoci budú predmetom vzájomnej dohody medzi kontaktnými miestami na strane Ministerstva zdravotníctva SR a Ministerstva obrany SR.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.