ZDRAVOTNÍKOM OPÄŤ NEBOLI VYPLATENÉ VŠETKY SĽÚBENÉ ODMENY

Slovenská lekárska komora tvrdí, že do skupiny, ktorej neboli odmeny riadne vyplatené, patria najmä zdravotníci, ktorí ukončili činnosť predovšetkým z dôvodu odchodu do dôchodku.

Foto sita
Dátum 11.11.2020

BRATISLAVA 11. novembra (SITA/extraplus.sk) - Slovenská lekárska komora (SLK) upozorňuje na problém pri vyplácaní odmien pre zdravotníkov v prvej línii. Nárok na odmenu si podľa komory nevedia uplatniť lekári, resp. zamestnávatelia zdravotníkov, ktorých povolenie na prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia bolo medzičasom zrušené. "Takíto poskytovatelia v súčasnosti už nemajú prístup k aplikácii Národného centra zdravotníckych informácií, prostredníctvom ktorej sa nárok na odmenu uplatňuje," uviedla mediálna manažérka SLK Nancy Závodská.

Lekárska komora zdôrazňuje, že do tejto skupiny patria najmä zdravotníci, ktorí ukončili činnosť predovšetkým z dôvodu odchodu do dôchodku. "To znamená, že ide o osoby, ktoré napriek tomu, že patrili do rizikovej skupiny, poskytovali v neľahkých podmienkach zdravotnú starostlivosť pacientom," skonštatovala SLK. Neuhradenie odmien spomínaným skupinám by komora považovala za nespravodlivé a diskriminujúce.

SLK sa preto obrátila listom na Ministerstvo zdravotníctva SR. "Pevne veríme, že kompetentní nájdu spôsob, aby si spomínaní zdravotníci mohli uplatniť nárok na odmenu za prácu, ktorú vykonali od 1.apríla 2020 do 31. júla 2020," uzavrela komora.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.