ZELENSKYJ KRITIZOVAL NEMECKO ZA VÁHANIE S DODANÍM TANKOV LEOPARD

Volodymyr Zelenskyj, ukrajinský prezident: Sú časy, v ktorých netreba váhať, keď sa netreba porovnávať s inými. Nemyslím si, že je to tá správna stratégia. Naším cieľom je oslobodiť všetky naše územia... Krym je naša zem, naše teritórium, naše more, a naše hory. Dajte nám svoje zbrane, a získame našu zem späť.

Foto SITA/AP
Dátum 19.01.2023

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj kritizoval váhanie Nemecka s dodávkami moderných tankov Leopard Ukrajine. „Sú časy, v ktorých netreba váhať, keď sa netreba porovnávať s inými,“ povedal Zelenskyj v súvislosti s možnými dodávkami nemeckých tankov Leopard. Vyjadril sa tak v rámci svojho vystúpenia na Svetovom ekonomickom fóre (WEF) vo švajčiarskom Davose, ktoré predniesol prostredníctvom videospojenia.

Berlín podľa niektorých správ poskytne Ukrajine tanky len v tom prípade, keď aj Spojené štáty dodajú svoje bojové tanky typu Abrams. „Nemyslím si, že je to tá správna stratégia,“ podotkol ukrajinský prezident. Zelenskyj zároveň zopakoval, že Ukrajina chce opätovne získať Krymský polostrov. „Naším cieľom je oslobodiť všetky naše územia... Krym je naša zem, naše teritórium, naše more, a naše hory. Dajte nám svoje zbrane, a získame našu zem späť,“ dodal.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.