ZELENSKYJ: MOJU LEGITIMITU UZNÁVA ĽUD, PUTINA UZNÁVA LEN ON SÁM

Na tlačovej konferencii ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uviedol, že jeho legitimitu ako prezidenta Ukrajiny uznáva a určuje ukrajinský ľud. Zároveň kritizoval legitimitu ruského prezidenta Vladimira Putina.

Foto SITA/AP
Dátum 10.06.2024

Na tlačovej konferencii ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uviedol, že jeho legitimitu ako prezidenta Ukrajiny uznáva a určuje ukrajinský ľud. Zároveň kritizoval legitimitu ruského prezidenta Vladimira Putina. „Legitimita prezidenta Zelenského je uznávaná ukrajinským ľudom... Naši ľudia sú slobodní. Putinovu legitimitu uznáva len súdruh Putin,“ cituje Zelenského agentúra Reuters.

Prezidentské voľby na Ukrajine sa mali konať tento rok na jar, keď Zelenskému uplynul päťročný mandát. Avšak stanné právo vyhlásené na Ukrajine po invázii Ruska vo februári 2022 neumožňuje, aby sa v čase vojny konali voľby. Putin pritom viackrát uviedol, že Zelenskyj nie je po uplynutí svojho mandátu legitímnym prezidentom.

Západní lídri však nespochybňujú Zelenského legitimitu. Podľa sociológov panuje aj medzi Ukrajincami zhoda, že Zelenskyj by mal zotrvať v úrade do konca vojny, píše Reuters.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.