ZELENSKYJ: NEVIEM, ČI JE PUTIN VÔBEC NAŽIVE A KTO V KREMLI ROZHODUJE

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo videu s účastníkmi ukrajinských raňajok v Davose tiež povedal, že Putin sa zapíše do dejín ako muž, ktorý vykopal obrovskú priepasť medzi národmi Ruska a Ukrajiny.

Foto SITA/AP
Dátum 20.01.2023

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovore s účastníkmi ekonomického fóra v Davose povedal, že nerozumie tomu, kto teraz v Kremli rozhoduje, a uvažoval, či prezident Vladimir Putin ešte vôbec žije. Zelenského príhovor k účastníkom tzv. ukrajinských raňajok v rámci Svetového ekonomického fóra v Davose monitorovala britská stanica BBC.

Ukrajinský líder komentoval Putinove nedávne televízne vystúpenia, na ktorých bolo podľa odborníkov umelo pridané pozadie. Taký bol podľa Zelenského napríklad aj Putinov príhovor s novoročným vinšom, keď za ním stála skupina vojakov ruskej armády. Na základe analýzy týchto záberov sa špecialisti, na ktorých sa Zelenskyj odvoláva, domnievajú, že boli vyrobené technikou farebného kľúčovania (greenscreen/bluescreen, chroma key či color keying), keď sa fotografický alebo filmový obraz skladá z dvoch obrazových vrstiev.

Zelenskyj na margo týchto televíznych prejavov konštatoval, že si nie je celkom istý, či vôbec ide o Putina. „Nie je mi jasné, či žije. Neviem, kto v Rusku rozhoduje, aký okruh ľudí. Keď sa povie mierové rozhovory, tak nie celkom rozumiem s kým. Rusko musí niekoho na rokovania nájsť a potom niečo ponúknuť,“ vyhlásil ukrajinský prezident. Zelenskyj vo videu s účastníkmi ukrajinských raňajok v Davose tiež povedal, že Putin sa zapíše do dejín „ako muž, ktorý vykopal obrovskú priepasť medzi národmi Ruska a Ukrajiny“.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.