ZELENSKYJ SCHVÁLIL SANKCIE PROTI 23 RUSOM

Tieto sankcie podľa ukrajinskej prezidentskej kancelárie postihli predstaviteľov Služby zahraničnej rozviedky Ruskej federácie (SVR) i sudcov z Krymu, ktorí vedú procesy voči občanom Ukrajiny.

Foto SITA/AP
Dátum 18.11.2021

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo štvrtok schválil sankcie proti 23 občanom Ruska a piatim Ukrajincom, informovala agentúra TASS.
      
Prezident tým uviedol do platnosti rozhodnutie Rady národnej bezpečnosti a obrany Ukrajiny (RNBOU) z 20. augusta tohto roka. RNBOU vtedy voči týmto osobám rozhodla prijať špeciálne hospodárske a iné obmedzujúce opatrenia. Tieto sankcie podľa ukrajinskej prezidentskej kancelárie postihli predstaviteľov Služby zahraničnej rozviedky Ruskej federácie (SVR) i sudcov z Krymu, ktorí vedú procesy voči občanom Ukrajiny. RNBOU zaviedla sankcie aj voči poslancovi ukrajinského parlamentu Andrijovi Derkačovi a ďalším osobám, proti ktorým už uvalili sankcie aj Spojené štáty.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.