ZEMAN PODPORIL POVINNÉ OČKOVANIE

Miloš Zeman, dosluhujúci český prezident: Všetci sa to boja povedať, že jediným riešením je povinné očkovanie, pretože by stratili hlasy. Ja si to môžem dovoliť, pretože ja už po desiatich rokoch končím vo funkcii prezidenta.

Foto SITA/AP
Dátum 29.11.2021

Český prezident Miloš Zeman podporil povinné očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Vyjadril sa tak na rokovaní prezidentov Vyšehradskej štvorky (V4), na ktorom sa zúčastnil prostredníctvom videospojenia, keďže je pre nákazu koronavírusom v izolácii. Informuje o tom spravodajský portál Novinky.cz.

„Všetci sa to boja povedať, že jediným riešením je povinné očkovanie, pretože by stratili hlasy. Ja si to môžem dovoliť, pretože ja už po desiatich rokoch končím vo funkcii prezidenta,“ povedal Zeman, ktorého na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter citoval jeho hovorca Jiří Ovčáček. Český prezident tiež vyzval na podobné uvažovanie o povinnom očkovaní ako Rakúsko, „pretože sa zdá, že je to naozaj jediná cesta, ako sa z tejto covidovej krízy dostať“.

Na stretnutí V4 tiež Zeman hovoril o migrácii. Podľa neho sa otvára nová trasa, ktorá má pôvod v ovládnutí Afganistanu hnutím Taliban. Ten Zeman znova označil za teroristickú organizáciu.

Povinné očkovanie proti koronavírusu pre vybrané skupiny pripravuje vláda v demisii premiéra Andreja Babiša. Šéf Ústredného krízového štábu a minister vnútra v demisii Jan Hamáček dopoludnia avizoval, že pripravujú súvisiaci návrh vyhlášky. Povinné očkovanie by sa malo týkať zdravotníkov, zamestnancov v sociálnych službách, v integrovanom záchrannom systéme, a to aj vo väzenskej zložke, či ľudí starších ako 60 rokov.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.