ZEMAN: TRANSGENDER OSOBY SÚ MI BYTOSTNE ODPORNÉ

Český prezident Miloš Zeman hovorí, že transgender ľudí nedokáže pochopiť a sú mu odporní. Nevidí žiadny dôvod na to, aby sexuálne menšiny demonštrovali. Chcú sa podľa neho tak len vyvyšovať nad ostatných. Dodáva, že keby bol mladší, zorganizuje demonštráciu heterosexuálov. 

Foto TASR/AP
Dátum 27.06.2021

Prezident Českej republiky Miloš Zeman sa pre CNN Prima NEWS vyjadril na téma kontroverzného zákona, ktorý schválil maďarský parlament. Ten paríklad zakazuje zmienky o homosexualite. Zákon odsúdilo 17 európskych krajín. Tie by sa však podľa Zemana nemala do záležitostí Maďarska starať. 

,,Dokážem pochopiť homosexuálov, lesbičky a tak ďalej, ale viete koho nedokážem pochopiť? To sú transgenderi. Sú mi odporní," hovorí Zeman. Zmenu pohlavia prirovnal k trestnému činu sebapoškodzovania a dodáva, že títo ľudia sú mi bytostne odporní. 

Prezident dodal, že sexuálna orientácia je podľa neho súkromná vec a nevidí žiadny dôvod, prečo by sexuálne menšiny mali demonštrovať. Podľa neho to znamená, že sa len vyvyšujú nad ostatných. Vraj keby bol mladší, v Prahe by zvolal demonštráciu heterosexuálov. 

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.