ŽIACI UŽ NEMUSIA NOSIŤ V TRIEDACH RÚŠKA

Žiaci základných a stredných škôl nebudú musieť mať od pondelka 28. februára počas vyučovania prekryté horné dýchacie cesty. Vyplýva to z novely vyhlášky, ktorú uverejnil Úrad verejného zdravotníctva SR.

Foto TASR/JAROSLAV NOVÁK
Dátum 28.02.2022

Žiaci základných a stredných škôl nebudú musieť mať od pondelka 28. februára počas vyučovania prekryté horné dýchacie cesty. Vyplýva to z novely vyhlášky, ktorú uverejnil Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ). Mimo priestorov triedy, teda v situácii, keď sa žiaci premiešavajú, musia mať naďalej prekryté dýchacie cesty minimálne rúškom.

„V školách naďalej platia opatrenia, ako je napríklad samotestovanie či ranný filter,“ dodáva ÚVZ s tým, že pedagógovia musia mať v triedach naďalej prekryté dýchacie cesty minimálne rúškom.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.