ŽIAK: ANI MI NENAPADLO, ŽE BY BLAHOV RUSKÝ PAS NEBOL PRAVÝ

Miroslav Žiak, exposlanec, kandidát na poslanca NR SR za stranu SASKA: Sú tri týždne do volieb, bolo by zásadné, ak by sa táto informácia ukázala ako pravdivá, ako naozaj vyzerala. Pár dní predtým dokonca Ľuboš Blaha na mítingu k výročiu SNP hovoril o tom, ako zo západu prichádza vojna a zlo a z východu prichádza mier. Pritom Rusko napadlo Ukrajinu a vieme, čo tam pácha. Mal som impulz, že je na čase niečo s tým robiť…

Foto SITA/ALEXANDRA ČUNDERLÍKOVÁ
Dátum 08.09.2023

Exposlanec Miroslav Žiak, ktorý kandiduje do parlamentu z 23. miesta na kandidátke strany SASKA, sa nedávno dostal do pozornosti, keď eď zverejnil ruský pas s fotografiou a menom Ľuboša Blahu zo Smeru. Tvrdil, že ide o dôkaz jeho kolaborácie s režimom Vladimira Putina. Ukázalo sa, že ide o podvrh, píšu Aktuality.

Žiak priznal, že išlo o neoverenú informáciu. Zverejnil ju aj napriek tomu, že na volebnom vizuáli má napísané: „V boji za vás proti dezinformátorom a hoaxom.“ Nemal vraj totiž kapacitu na preverenie tejto informácie. Okrem toho sa ponáhľal možnú senzáciu zverejniť.

„Sú tri týždne do volieb, bolo by zásadné, ak by sa táto informácia ukázala ako pravdivá, ako naozaj vyzerala. Pár dní predtým dokonca Ľuboš Blaha na mítingu k výročiu SNP hovoril o tom, ako zo západu prichádza vojna a zlo a z východu prichádza mier. Pritom Rusko napadlo Ukrajinu a vieme, čo tam pácha. Mal som impulz, že je na čase niečo s tým robiť…“ povedal pre Aktuality.

Fotka Blahovho údajného ruského pasu prišla Žiakovi anonymne e-mailom. Ukázalo sa, že je to fake. Išlo dokonca o ruský vnútorný, a nie zahraničný cestovný pas, teda ekvivalent ruského občianskeho preukazu.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.