ŽIJEME V ČASE INDIVIDUALIZMU A KONZUMU

Vojenský ordinár Rábek: „Do Európy prichádzajú národy, ktoré sú dravé, a ktoré sa nechcú donekonečna pozerať, že kým oni žijú v biede, hladujú, my tu konzumujeme."

Foto archív
Dátum 02.08.2020

MOČENOK 2. augusta (TASR/extraplus.sk) – Pontifikátnou svätou omšou vyvrcholil v nedeľu v Močenku, časti Gorazdov, celonárodný festival kresťanského divadla Gorazdov Močenok. Celebroval ju ordinár Ozbrojených síl a Ozbrojených zborov SR František Rábek, rodák z Močenka. Vo svojej homílii pripomenul odkaz sv. Gorazda pre súčasníkov. 

„Gorazd so svojimi spoločníkmi spolupracoval na diele evanjelia pri budovaní spoločenstva cirkvi v našich krajinách. Neviedli ich k tomu finančné záujmy, ani lepšie materiálne podmienky, ale zanietenie pre evanjelium, snaha pomáhať ľuďom pomocou viery v Ježiša Krista,“ uviedol vojenský ordinár.

Podľa slov Rábeka žijeme v dobe, keď je pre väčšinu ľudí motiváciou zárobok, peniaze. „Často to vedie k spolupráci na dielach, ktoré sú potrebné pre život, no neraz aj k spolupráci na podujatiach a dielach, ktoré sú zbytočné, vyvolané umelými potrebami ľudí,“ skonštatoval. Podľa jeho slov žijeme v čase individualizmu, usilujeme sa starať len sami o seba, a nemáme chuť zapojiť sa do veľkého šľachetného diela, ak neprináša prospech. „Ľudia sa zameriavajú na konzum a keď skonzumujú, čo sa dá, život sa stáva nudný. Do Európy pritom prichádzajú národy, ktoré sú dravé, a ktoré sa nechcú donekonečna pozerať, že kým oni žijú v biede, hladujú, my tu konzumujeme. Aká perspektíva asi z toho vyplýva, vieme,“ upozornil vojenský ordinár.

Tohtoročný 28. ročník festivalu kresťanského divadla Gorazdov Močenok ponúkol divadelné predstavenia, tvorivé dielne, vernisáže i výstavy. Jeho súčasťou boli rôzne sprievodné podujatia vrátane putovania po ceste solúnskych bratov z Močenka do Nitry.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.