ŽILINKA NEVIE O TOM, ŽE SA NAŇHO CHYSTÁ NAKA

Predseda Smeru-SSD Robert Fico po nedeľnom prepustení Tibora Gašpara z policajného zadržania uviedol, že jeho zadržanie bol len začiatok a v najbližších dňoch príde k útokom na všetkých, ktorí majú iný názor na zneužívanie trestného práva na likvidáciu opozície.

Foto SITA/BRANislav bibel
Dátum 13.08.2023

Generálny prokurátor Maroš Žilinka nedisponuje informáciami o krokoch polície voči jeho osobe. Uviedol to v reakcii na vyjadrenia lídra Smeru-SD Roberta Fica, podľa ktorého sa Národná kriminálna agentúra (NAKA) i Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) po zadržaní exprezidenta Policajného zboru Tibora Gašpara "chystá" aj na generálneho prokurátora. TASR reakciu poslala hovorkyňa prokuratúry Zuzana Drobová.

"Predmetnými informáciami nedisponujem a k vyhláseniam politických strán sa vyjadrovať nebudem," uviedol Žilinka v reakcii. Fico po nedeľnom prepustení Tibora Gašpara z policajného zadržania uviedol, že jeho zadržanie bol len začiatok. "V najbližších dňoch príde k útokom na všetkých, ktorí majú iný názor na zneužívanie trestného práva na likvidáciu opozície," vyhlásil. Okrem generálneho prokurátora sa podľa jeho slov NAKA a ÚŠP "chystá" aj na šéfa Slovenskej informačnej služby (SIS) Michala Aláča.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.