ŽILINKA PREVERUJE MOŽNÉ POCHYBENIE V SÚVISLOSTI S VRAŽDOU V DUBNICI NAD VÁHOM

K vražde 39-ročnej Andrey z Novej Dubnice prišlo vo štvrtok v ranných hodinách pri novej cyklotrase v záhradkárskej oblasti Lieskovec v Dubnici nad Váhom. Podľahla početným sečným zraneniam.

Foto SITA/BRAnislav bibel
Dátum 02.07.2023

Generálna prokuratúra (GP) SR preveruje možné pochybenie orgánov v súvislosti s vraždou v Dubnici nad Váhom. Vyplýva to z vyjadrenia hovorkyne GP SR Zuzany Drobovej. "Generálna prokuratúra SR vo veci možného pochybenia v postupe orgánov, ktorý predchádzal predmetnej tragickej udalosti, už iniciatívne začala dôkladné preverovanie," uviedla hovorkyňa.

K vražde 39-ročnej Andrey z Novej Dubnice prišlo vo štvrtok (29. 6.) v ranných hodinách pri novej cyklotrase v záhradkárskej oblasti Lieskovec v Dubnici nad Váhom. Podľahla početným sečným zraneniam. Muža obvineného z úkladnej vraždy vzali do väzby. Rozhodnutie je právoplatné.

Prezident Policajného zboru Štefan Hamran nariadil v súvislosti s vraždou prezidiálnu kontrolu. Z doteraz zadovážených podkladov však podľa sobotného (1. 7.) stanoviska Prezídia Policajného zboru pochybenie zo strany príslušníkov polície nebolo zistené.
 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.