ŽILINKA STÁLE PREŠETRUJE ZLYHANIE RIADENIA PANDEMICKEJ KRÍZY

Prokurátor GP SR začal v januári trestné stíhanie pre marenie úlohy verejným činiteľom a všeobecné ohrozenie pri manažmente pandémie COVID-19, ktorý mohol spôsobiť neodôvodnene zvýšenú úmrtnosť. 

Foto sita/branislav bibel
Dátum 26.04.2023

Vyšetrovanie v súvislosti s manažmentom pandémie pokračuje. Vyplýva to z vyjadrenia hovorkyne Generálnej prokuratúry SR Zuzany Drobovej pre TASR. "Vyšetrovanie vo veci vykonáva prokurátor Generálnej prokuratúry SR. V súčasnej dobe sa vo veci zadovažujú listinné dôkazy a realizujú výsluchy svedkov. Ďalšie podrobnosti nie je možné za súčasného stavu konania poskytovať," povedala Drobová.

Prokurátor GP SR začal v januári trestné stíhanie pre marenie úlohy verejným činiteľom a všeobecné ohrozenie pri manažmente pandémie COVID-19, ktorý mohol spôsobiť neodôvodnene zvýšenú úmrtnosť. Na zlyhania manažmentu počas pandémie poukazuje aj aktuálna petícia Mali ešte žiť, ktorú doteraz podpísalo takmer 10.000 ľudí. V najbližších týždňoch chcú jej iniciátori pripraviť podnety na GP SR, Najvyšší kontrolný úrad SR aj Protimonopolný úrad SR, ktorých cieľom je preveriť postup a rozhodnutia viacerých štátnych inštitúcií počas pandémie.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.