ZMENY V SMERE

Dušana Čaploviča a Pavla Pašku nahradili vo funkcii podpredsedov strany Juraj Blanár a Peter Žiga

Foto TASR/MILAN KAPUSTA
Dátum 10.12.2016

BRATISLAVA 10. decembra (TASR/Extra plus) - Zmeny v straníckom vedení, ale aj návrh programových téz a postupu spracovania nového politického programu, ktorým sa bude Smer-SD uchádzať o dôveru voličov v najbližších voľbách do Národnej rady SR bolo témou pracovného snemu najsilnejšej parlamentnej strany, ktorý sa uskutočnil 10. decembra v Prešove.

Vo funkcii podpredsedov skončili Dušan Čaplovič a Pavol Paška. Nahradili ich doterajší šéf žilinského VÚC a predseda strany v tomto kraji Juraj Blanár a šéf Smeru-SD v Košickom kraji a minister hospodárstva Peter Žiga.

Podobne ako pred októbrovou programovou konferenciou Smeru-SD sa kriticky aj pred sobotňajším pracovným snemom vyjadrila europoslankyňa Monika Flašíková Beňová (Smer-SD). Na sociálnej sieti napísala, že ak má minister vnútra Robert Kaliňák zostať v pozícii podpredsedu strany, tak tento snem je zbytočný. Kaliňák tieto slová vyhodnotil ako prejav demokracie. "Vidíte, aká široká demokracia je v Smere-SD. O tom je demokracia, že s ním nemusím súhlasiť. To sú všetko vnútrostranícke veci a po sneme sa určite všetko dozviete," dodal.