ZNÁMY DIRIGENT SA NECHAL ZAOČKOVAŤ PRIAMO NA KONCERTE

Maďarský dirigent Iván Fischer sa nechal zaočkovať počas vystúpenia v Budapešti. Zatiaľ čo dirigoval orchester, pristúpil k nemu lekár a pichol mu tretiu dávku vakcíny proti COVID-19. Úkon bol súčasťou očkovacej kampane. 

Foto tasr/ap
Dátum 31.08.2021

Iván Fischer, dirigent Budapeštianskeho festivalového orchestra sa dal na pódiu počas koncertu zaočkovať. Situácia sa udiala počas stredajšieho koncertu v Budapešti a išlo o súčasť kampane zameranej na povzbudenie ľudí k očkovaniu. Informuje spravodajská stanica Euronews a tvnoviny.sk.

70-ročný Fischer dirigent si v priebehu vystupovania vyzliekol sako a orchester neustále dirigoval, zatiaľ čo mu lekár pichol vakcínu. 

Riaditeľka maďarského orchestra Orsolya Erdödyová tvrdí, že je to kampaň o potrebe očkovania ,,vakcína nám môže dať šancu opäť žiť a pracovať normálnym spôsobom," tvrdí. 

Pre celosvetovo známeho dirigenta to bola už tretia dávka vakcíny proti COVID-19. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.