ZOMREL VLADIMÍR KRČMÉRY

AKTUALIZOVANÉ: Vo veku 62 rokov zomrel v utorok večer slovenský lekár, epidemiológ a infektológ profesor Vladimír Krčméry, ktorý počas pandémie koronavírusu patril medzi hlavné tváre očkovacej kampane a navrhoval povinné očkovanie. Podľa TV JOJ mal Krčméry obojstranný zápal pľúc.

Foto JANA BIROŠOVÁ/SITA
Dátum 21.12.2022

Vo veku 62 rokov zomrel v utorok večer slovenský lekár, epidemiológ a infektológ profesor Vladimír Krčméry, ktorý počas pandémie koronavírusu patril medzi hlavné tváre očkovacej kampane a navrhoval povinné očkovanie.  Informoval o tom web noviny.sk. O jeho úmrtí informoval na sociálnej sieti aj dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽANO). Podľa TV JOJ mal Krčméry obojstranný zápal pľúc.
"S veľkým zármutkom som prijal správu o úmrtí profesora Vladimíra Krčméryho. Bol to človek, ktorý rozdal svoje srdce druhým. Pomáhal tam, kde sa iní báli vstúpiť čo i len myšlienkami. Takým, na ktorých svet zabudol - najchudobnejším z chudobných," uviedol Heger. Pripomenul, že Krčméry stál počas pandémie ochorenia COVID-19 v prvej línii zdravotníkov. "Odhodlaný ju poraziť," doplnil. Úprimnú sústrasť vyjadril rodine a pozostalým aj predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) a ďalší politici.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.