ZOMRELA NOVINÁRKA MONIKA ŠČEVOVICHOVÁ

Lenka Mayerová: Správa ma mimoriadne zasiahla, že Monika odišla do neba. Hoci sme sa v ostatnom čase nevídali, mám na ňu len tie najpríjemnejšie spomienky zo spoločných študentských čias na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici, kde sme spolu študovali publicistiku.

Foto YOUTUBE/TA3
Dátum 04.03.2021

Novinársku obec dnes zasiahla smutná správa. Po ochorení COVID-19 zomrela na ďalšie komplikácie v nemocnici bývalá investigatívna novinárka a bojovníčka za práva slabších Monika Ščevovichová. Informáciu priniesol portál Omediach.com. Správu o úmrtí potvrdili pre portál viacerí blízki ľudia zosnulej. Portál Omediach.com priblížil, že Ščevovichová bola v roku 2008 jednou z hlavných investigatívnych novinárok na Slovensku. Venovala sa ekonomickým a politickým investigatívnym témam. Monika Ščevovichová sa narodila v Bratislave v roku 1973, vyštudovala ekonómiu a publicistiku.

V roku 2011 mala vážnu dopravnú nehodu, po ktorej ostala pripútaná na invalidný vozík, no ona sa nevzdávala a naopúšťala a opätovne hoci s neposlušnými nohami našla silu a chuť do života, dokonca sa odpútala aj od invalidného vozíka. „Správa ma mimoriadne zasiahla, keď som sa dozvedela, že Monika odišla do neba. Hoci sme sa v ostatnom čase nevídali, mám na ňu len tie najpríjemnejšie spomienky zo spoločných študentských čias na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici, kde sme spolu študovali publicistiku na Fakulte humanitných vied na Katedre slovenského jazyka a literatúry. Monika patrila k mimoriadne nadaným študentom, bola večne aktívna, plná zaujímavých a zvedavých otázok. Často sa stávalo, že nie profesori „ničili“ študentov, ale práve Monika, ktorú zaujímalo úplne všetko, no azda najaktívnejšia bola na hodinách sociológie, logiky, či slovenského jazyka a literatúry, nebohý pán profesor Jurčo by o zážitkoch s ňou vedel isto rozprávať. Monika česť Tvojej pamiatke“, uzavrela svoju spomienku na Moniku Ščevovichovú šéfredaktorka Extra plus Lenka Mayerová.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.