ZOROSLAV KOLLÁR: ZA MINISTROVANIA SULÍKA KŠEFTOVAL ŠTÁT S POCHYBNOU FIRMOU

VIDEO: Podnikateľ a advokát Zoroslav Kollár Richardovi Sulíkovi: Nikto nevie, čo viedlo kompetentných k uzavretiu zmlúv práve s touto firmou, ktorú vlastní cudzinec, nemá žiadnu minulosť a jej hlavným predmetom činnosti je nákladná doprava a navyše, zmluvy boli uzavreté bez verejného obstarávania.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 20.04.2024

Podnikateľ a advokát Zoroslav Kollár sa tentoraz prihovára bývalému ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi:

„Odkedy sa Igor Matovič vďaka vám dostal do vrcholovej politiky, sám seba pasoval za bojovníka proti korupcii. Čo sa týka hlúpeho a nezmyselného míňania štátnych peňazí, s tým sa možno ani bojovať nedá. Počas Matovičovej, Hegerovej a Ódorovej vlády sa štát extrémne rýchlo zadlžil. Hoci sa štátny dlh zvýšil oproti roku 2020 až o tretinu, v krajine sa to nijako neprejavilo. Tie peniaze, približne 20 miliárd eur, sa nejako neefektívne stratili.

Šéf správy Štátnych hmotných rezerv SR Ján Rudolf, váš nominant, pán Sulík, podpísal v rokoch 2020 až 2021 osem kúpnych zmlúv na nákup zdravotníckeho materiálu s firmou WTS, ktorá vznikla 22. 4. 2020, čo vyvoláva dojem účelovosti. Vo firme figuroval Slovinec, špecializujúci sa na nákladnú dopravu. Nikto nevie, čo viedlo kompetentných k uzavretiu zmlúv práve s touto firmou, ktorú vlastní cudzinec, nemá žiadnu minulosť a jej hlavným predmetom činnosti je nákladná doprava a navyše, zmluvy boli uzavreté bez verejného obstarávania.“ Ako vyplýva zo zistení Zoroslava Kollára, nitky vedú k strane SaS.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.